Avatar uživatele
marigie

Jaké máte zkušenosti z půjčováním peněz známým?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? knedlik123, marci1 před 3731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michalka44

Dělá to jen peklo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

ve všech případech-mám jenom ty nejhorší zkušenosti. Radím vykašlat se na to!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
knedlik123

Muzu te jen varovat.Nepujcuj nikdy nikomu i kdyby skemral a prisahal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nepůjčuji, nerada bych byla zklamaná s vracením peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Známým já nepůjčuji. Myslím si, že to nemusí dopadnout dobře a nechat někoho známého podepisovat směnku nebo jiné ručení by mi nebylo příjemné. Půjčování peněz je dobrý byznys, ale do rodiny a k přátelům bych ho netahala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Byl bych opatrný, také mám špatnou zkušenost…
Pokud půjčit, tak bych chtěl opravdu znát dlužníka, mít k němu důvěru, vědět z jakého důvodu ty peníze chce (proč se dostal do problémů)
Kdyby „škemral a přísahal“ jak píše Knedlík, tak se pravděpodobně rozhodujete mezi tím, zda mu peníze darujete, nebo ne (ale vyjímky jsou možné)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Jenom špatné. Půjčíš někomu komu věříš že ti to vrátí a on věří že na něho nebudeš tlačit se splácením, protože se znáte a to je to nejhorší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Peníze nepůjčuji.Jsme nekuřák a většinou se na mě obraceli kuřáci o půjčení menší částky do výplaty (za komunistů kolem stovky, nyní už 500 – 1000).Každému jsem řekl:„Půjčím až uvidím, že nekouříš.Pokud ty peníze potřebuješ na cigarety, tak to není žádný nouzový stav.Já nekouřím a peníze mám stále.“ ŽÁDNÝ kvůli mě kouřit nepřestal, ale také už si nikdy ke mě nechodil půjčovat. A větší částky na mě nikdo nechtěl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Victor

Jasně,nepůjčovat.Já jsem se zklamal dvakrát.Jednou kolega,jednou z rodiny a 150000 fuč.Myslím tím nadobro,to už vím.Sice kecám,tet sem se nechal vlastně zase ukecat a už to vidím nějak divně.Nezbývá než doufat že se polepší.

před 3724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání