marigie

Jaké máte zkušenosti z půjčováním peněz známým?

Nejlepší odpověď
Michalka44

Dělá to jen peklo.

Další odpovědi
mojitek

ve všech případech-mám jenom ty nejhorší zkušenosti. Radím vykašlat se na to!

knedlik123

Muzu te jen varovat.Nepujcuj nikdy nikomu i kdyby skemral a prisahal .

marci1

Nepůjčuji, nerada bych byla zklamaná s vracením peněz.

zzzzz

Známým já nepůjčuji. Myslím si, že to nemusí dopadnout dobře a nechat někoho známého podepisovat směnku nebo jiné ručení by mi nebylo příjemné. Půjčování peněz je dobrý byznys, ale do rodiny a k přátelům bych ho netahala.

Dochy

Byl bych opatrný, také mám špatnou zkušenost…
Pokud půjčit, tak bych chtěl opravdu znát dlužníka, mít k němu důvěru, vědět z jakého důvodu ty peníze chce (proč se dostal do problémů)
Kdyby „škemral a přísahal“ jak píše Knedlík, tak se pravděpodobně rozhodujete mezi tím, zda mu peníze darujete, nebo ne (ale vyjímky jsou možné)

Beer4Real

Jenom špatné. Půjčíš někomu komu věříš že ti to vrátí a on věří že na něho nebudeš tlačit se splácením, protože se znáte a to je to nejhorší.

anonym

Peníze nepůjčuji.Jsme nekuřák a většinou se na mě obraceli kuřáci o půjčení menší částky do výplaty (za komunistů kolem stovky, nyní už 500 – 1000).Každému jsem řekl:„Půjčím až uvidím, že nekouříš.Pokud ty peníze potřebuješ na cigarety, tak to není žádný nouzový stav.Já nekouřím a peníze mám stále.“ ŽÁDNÝ kvůli mě kouřit nepřestal, ale také už si nikdy ke mě nechodil půjčovat. A větší částky na mě nikdo nechtěl.

Victor

Jasně,nepůjčovat.Já jsem se zklamal dvakrát.Jednou kolega,jednou z rodiny a 150000 fuč.Myslím tím nadobro,to už vím.Sice kecám,tet sem se nechal vlastně zase ukecat a už to vidím nějak divně.Nezbývá než doufat že se polepší.