Jaké máte zkušenosti se stavebními firmami? Odvedly svou práci dobře?

Chceme si nechat postavit baráček, ale jsme trochu na rozpacích. Známí nás varují, ať si dáme na výběru firmy záležet, protože ne vždy odvedou kvalitní práci a později se člověk nestačí divit. Nedávno jsem měl v bytě dva pražský řemeslníky na opravu zdi a docela jsem koukal, jak jsou neskutečně líní a s plnou hubou výmluv a keců. Jeden si zapomněl v autě el.šroubovák a musel ručně oddělat 4 vruty. No to byl konec, málem šel na nemocenskou. Pak se mi ještě svěřil, jak se to u nich ve firmě dělá. Jejich šém má prý krédo: Do kolaudace to musí vydržet, pak ať to klidně spadne.
Doplňuji:
Děkuji za zajímavé odpovědi. Ještě to zvážíme. Také jsme přemýšleli, že bychom to zkusili svépomocí, lidi by na to byli z okruhu příbuzných. No uvidíme.

Nejlepší odpověď
sdesigner

Zdravim. Velmi zaujimava otazka ktora donutila zamysliet sa. Pracoval som z nudze na stavbe…vlastne na dvoch stavbach. Mozem povedat ze to nebolo z daleka tak ako vidime v reklamach kde nastupia uniformovani oholeni sympaticki stavbari. Pekne odmeraju v cistom prostredi nezaspinenej novostavby a profesionalne a rychlo to postavia. Podaju si z vami ruky a usmeju svojimi bielimi zubami. Vela stavebnych firiem nabera z radov ludi ktory su na okraji spolocnosti. Setria tym lebo taky clovek nema velke naroky na povinnosti zamestnavatela. Hlavne na pracu nadcas. Na stavbach sa casto robi aj 12 hodin denne a je to veru velmi fizicky narocna praca. Preto sa vela ludi z vacsim vzdelanim v stavebnych firmach nenechadza. Vacsinou jednu partiu chlapov, z vacsa alkohlikov, riadi jeden stavebne skuseny alebo vzdelany clovek. Nestaci to ale vsetko ustrazit. Na vlastne oci som videl mnoho nedostatkov ktore sa snazili zamestnanci po odflaknutej praci zakryt pred majstrom. Ten to proste nestaci strazit…sam musi pracovat.
Ale aj tak sa da vybrat dobra firma. Podla tejto uvahy co sme spomenuli aj podla mojich skusenosti som prisiel na to ze najprofesional­nejsie pracuju rodinne firmy. Ked pracuje otec zo synom, popripade viacerymi. Je to logicke je to ich rodinny podnik. Teda rodinna firma. Nepracuju na cudzom ale na svojom. Vasa spokojnost a dalsie odporucania su dolezite pre kazdeho zamestnanca…v o­bycajnej firmen ad tym nerozmysla takmer nikto. maximalne majitel. a to nestaci. Takze skuste ich nejak najst. Najcastejsie sa remeselnicke rodinne firmy volaju Priezviskom majitela. Napr. Elektorinstalacie- Sykora. atd.

Další odpovědi
hanulka11

Opravdu dobře vybírejte a zkuste raději toho, koho doporučí známí s dobrou zkušeností.
Když nám dělali topení a vodu- nestačila jsem se divit …
Nerada dělám „četníka“ ale musela jsem být neustále u nich – nevím snad se na nás učili- byla to hrůza .

tom004

U stavby RD „na klíč“, bych postupoval jako můj soused. Měl projektovou dokumentaci včetně rozpočtu, od právníka předběžnou smlouvu o provedení práce. Smlouva obsahovala vše potřebné včetně termínů, kvality, záruk, případných postihů za nedodržení, ap. Potom začal shánět info o firmách, a jejich případnou návštěvou. Po vybrání firmy nechal právníka sepsat závaznou smlouvu a, zkrátím to, bydlí spokojeně v novém už 6 let. Tvrdí, že za ty prachy vynaložené „navíc“, má klid.

anonym

Když švagr před léty potřeboval provést rozsáhlou rekonstrukci svého domu v Praze, našel si na to stavební firmu ze Suchdola nad Odrou. Byl spokojený s jejími cenami a hlavně s kvalitou práce. Dělníci bydleli po dobu přestavby přímo v domě a mistr je honil do práce (a ta byla na domě vidět). Švagr si chodil opravy průběžně kontrolovat a pokud byly nějaké různice v názorech, tak se spíše jednalo o technické záležitosti, jak kterou část oprav provést, aby to bylo funkční a splňovalo to také estetickou stránku věci.
Opačnou zkušenost udělala dcera, když rekonstruovala svoje bydlení. Nejhorší byl topenář, který práce, které měl provést do 1 měsíce, dělal 4 měsíce a ještě byl hrubý. Za to stihl při této regulerní objednávce udělat 4 další „fušky“.
Vybrat dobře, to je základní podmínka Vaší spokojenosti.

Conchus

Ze své zkušenosti vím, že je nutné být nesmírně ostražitý od výběru firmy až po kolaudaci. Poptat se, získat co nejvíce informací. Při stavbě si dát záležet a kontrolovat a být jedno oko. A nebát se trvat na svém i za cenu prodloužení stavby.