sisi0110

Jaké máte zkušenosti s poplatky při platbě debetní kartou v USA?

Byla jsem na dovolené v USA. Platila jsem debetní kartou. Doma na výpisu jsem zjistila, že Česká spořitelna každou platbu převedla z USD na EURA a pak teprve na CZK. Na výpisu, byl uveden kurz EURA, ale ne USD. Na dotaz jak je to možné, mi bylo řečeno, že je to díky tomu, že mám debetní kartu a ne kreditní, že to dělají všechny banky. Ve smlouvě ani nikde jinde jsem s tímto nebyla obeznámena a přijde mi to jako loupež. Opravdu využívají tento postup všechny banky? Máte stejnou zkušenost?

Odpovědi
baghira

Nevím zda všechny, ale některé opravdu dvojí přepočet u jiných měn než euro dělají (neEUR → EUR → CZK). Já jsem v zahraničí zatím platil kartou jen v eurozóně, tak se mě to až tak nedotklo. Myslím ale, že druh karty (debet/kredit) s tím nemá co dělat. Někde ve smlouvě o zřízení účtu by mělo být napsané, v jaké měně se zúčtovávají zahraniční transakce.