kubik!

Jaké máte zkušenosti s odpuzovacími spreji pro kočky?

Máme kočku v bytě a neustále nám leze do kytek a okusuje je… Dalo by se to zvládnout, ale mám obavy, aby pro kočičku některá z květin nebyla nebezpečná. Chtěla bych zjistit jestli se na tyto spreje dá spolehnout :)
Doplňuji:
kočičky ani kytek se nehodlám zbavovat, kočička je nalezenec a nepošlu ji zase do světa a kytek se taky nevzdám, nechci aby to doma vypadalo jako v kobce…

Nejlepší odpověď
anonym

Zeptej se tady:
http://www.ifau­na.cz/kocky/ne­modforum/r/

Další odpovědi
beer

Kočky okusují v bytě kytky zejména z důvodu potřeby občasného příjmu rostlin. Ne coby potravy, ale k nutnému a snadnějšímu vyvrhnutí spolykaných chlupů při svém čištění.
Osobně to řeším tím, že kocour má na svém místě nízký kořenáč s pýrem, který roste a občas jej obměním. Ještě lepší je ale rostlina šanta kočičí a dá se koupit. Kočka pak často nebezpečné okrasné rostliny neokusuje, šmejdit ale může i nadále. Je to zkrátka kočka a jak už bylo i zde několikrát řečeno – člověk bydlí u kočky, nikoliv kočka u člověka )) Můžeš klidně zkusit ten sprej, podle mne by ale mohl kočku odradit i obyčejný, vhodně umístěný mletý pepř.
Zkušenost

mosoj

Dej ji do bytu několik otevřených kartonových krabic, tak aby do nich mohla lézt a škrábat. Od kytek ji rozumně odháněj. Zvykne si.

Reezo

Hlavně, aby nebyl toxický pro kočku 🙂 Nejlepší je dát kytky mimo dosah kočky, nebo jí potrestat pokaždé, když jí tam chytnete, aby věděla, že to nesmí. Kočka to dělá proto, aby se pročistila. Pokud nemá přístup ven, tak je jasné, že sáhne po alternativě.

verka

Kočička cítí zeminu, možná kouše kytky. Odstranit se dá výchovou, vždy ji okřiknout. A místo kousání jí koupit rostlinu pro to určenou. Ona musí mít trávu, aby si udržovala správné trávení.

GM

Doporučuji ti, abys zasela do květináče obilí, raději ječmen než pšenici, je sladší a kočkám víc chutná. Zrnka vyrostou v bytě během pár dní a kočka může zelené výhonky okusovat a uspokojí tak svoji potřebu a touhu po něčem zeleném. Výsev je možné opakovat každých 10 – 15 dnů, abys měla pro kočičku neustále čerstvou a kvalitní „zeleninu“. Pokud bydlíš ve velkém městě a nemáš tak snadný přístup k obilí, zkus se poradit v některém květinářství, jaká semínka na zasetí by byla pro kočičku vhodná. Kromě toho můžeš vyset do truhlíku kočičí mátu (šanta kočičí) – semena v květinářství, tu mají kočky moc rády, válí se v ní a velice si ji užívají, k převeliké blaženosti jim stačí pouhý utržený lupínek. Na spreje proti kočkám se vykašli, nic dobrého to nebude.
Doplňuji:
A ti, kteří chtějí kočky vychovat tím, že je budou trestat, ať nejdřív potrestají sami sebe. Takovým bych nesvěřila ani kočku dřevěnou, natož živou.

atena11

Toto je přímo z knihy která se jmnuje Velká kniha péče o kočku.
Požírání pokojových rostlin
Kočky rádi okusují listy pokojových rostlin, zejména jsou-li drženy v bytě a nemají přístup k trávě. Nepěstujte rostliny, které jsou pro kočky jedovaté.
Náprava zlozvyku
Pokojové rostliny ochráníte, postříkáte-li je citrónovou šťávou. Jestliže to nepomůže , zkuste postříkat kočku (vodou), když květinu začne okusovat. Popřípadě by bylo i možné kočce zajistit šantu kočičí nebo pažitku (šnitlík).
Ovšem i když se to píše v knize nesouhlasím postříkáním kočiny vodou když tak jenom okřiknout.

Děda Louda

Spreje nefungují – odstraň kytky nebo kočku.

kubik!

Mám zasetou kočičí trávu, takže nedostatkem zeleně by to být nemělo, má ji neustále ve svém „květníčku“/kra­bičce…