.anezka.

Jaké máte zkušenosti s nákupem v AliExpressu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Podnikl jsem dva nákupy, oba v pořádku. U druhého mi akorát nedoručili jeden kus zboží (externí harddisk) z důvodu podezřelého prodejce (aliexpres zřejmě sdružuje více prodejců a sám si vyhodnocuje jejich kvalitu) a vrátili mi peníze na kartu. Doručení trvá pár týdnů (cca tři, jak deklarují), ten druhý nákup se mi protáhl zřejmě kvůli tomu problému asi na měsíc. Jinak spokojenost. Samozřejmě zboží je čínské, takže člověk musí počítat s čínskou kvalitou.
Pokud má člověk problém, nebo dotaz, může konkrétní objednávku projednat na chatu s nějakým jejich pracovníkem, pochopitelně anglicky. Toto jsem využil a funguje to.

Další odpovědi
gecco

Několik desítek nákupů s jedním problémem (nedodání zboží), který skončil vrácením peněz.
Takže zkušenosti dobré.
😉

cochee

Potvrzuji zkušenosti klumprta a gecca. I při neúspěšném nákupu to končí vrácením peněz. Jen je třeba se řídit pravidly, například na vše tam jsou nějaké lhůty a propásneš-li lhůtu pro reklamaci (když zboží stále ne a ne dorazit), o peníze přijdeš.