JohankaDl

Jaké máte zkušenosti s hladovkou?

Přemýšlím o několikadenním detoxu a chci u toho zhubnout, třeba jako píšou tady http://ocimaze­ny.cz/273/hla­dovka-jako-dieta/ – máte nějaký zkušenosti s tímto?

Odpovědi
Hlada

Duševně a tělesně zdravý člověk jí pětkrát denně.
Dlouhodobější hladovění je pro organismus zcela nevhodné, neboť dochází k celkovému poklesu živin, energie, ale i vitamínů v těle, což může způsobit nevratné poškození organismu. (citace z článku)
Co k tomu ještě dodat?

suaeda

Znám staršího pána a ten již léta drží v pondělí pust, kdy pije jen vodu. Žádné problémy mu to nedělá. Naopak tvrdí, že se cítí dobře a výborně se mu při hladovkách vyčistí organismus.

marci1

Zkušenost s dobrovolnou hladovkou nemám, ale myslím si, že pokud trvá jeden den, tak by se dala tolerovat. Pokud Vám to Váš zdravotní stav dovolí, jelikož při hladovce Vám klesne hladina cukru v těle, budete se cítit slabě. Známá dokonce omdlela. Zkusila bych třeba pití zeleninových a ovocných šťáv, ale přece jen bych úplnou hladovku nedoporučovala. Detoxikovat organizmus lze vyloučením kyselinotvorných potravin a jíst jen zásadotvotné. I při „normálním stravování“ se doporučuje jíst více zásadotvorných potravin a menší množství kyselinotvorných. Zmírní se tím i zatížení jater, ledvin, kloubů a ostatních orgánů lidského organizmu.

Monikas

Jednou jsem to zkoušela a vydržela jsem to v pohodě. Pila jsem jen vodu a neslazený čaj. Ale neměla jsem z toho pocit, že by mi to nějak pomohlo.

chtěla jsem zkusit taky ale nikdy jsem to nevydržela :D: D

Hakunamatata

Hladovka je super. Jednodenní nemůže ublížit a stojí za to ji vyzkoušet – ten pocit lehkosti.

Pepa21

Hladovku doporučím jednodenní, ale přes ni hubnout. Zhubnete hlavně svalovinu a pak si zaděláváte na velké JOJO.
Chce to zprávně zvolit jídelníček.
Pepa1 disc@wo.cz