Pokročilý

Jaké máte zkušenosti s hladovkou?

Přemýšlím o několikadenním detoxu a chci u toho zhubnout, třeba jako píšou tady http://ocimazeny.cz/… - máte nějaký zkušenosti s tímto?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Duševně a tělesně zdravý člověk jí pětkrát denně.
Dlouhodobější hladovění je pro organismus zcela nevhodné, neboť dochází k celkovému poklesu živin, energie, ale i vitamínů v těle, což může způsobit nevratné poškození organismu. (citace z článku)
Co k tomu ještě dodat?

Stříbrný

Znám staršího pána a ten již léta drží v pondělí pust, kdy pije jen vodu. Žádné problémy mu to nedělá. Naopak tvrdí, že se cítí dobře a výborně se mu při hladovkách vyčistí organismus.

Zlatý

Zkušenost s dobrovolnou hladovkou nemám, ale myslím si, že pokud trvá jeden den, tak by se dala tolerovat. Pokud Vám to Váš zdravotní stav dovolí, jelikož při hladovce Vám klesne hladina cukru v těle, budete se cítit slabě. Známá dokonce omdlela. Zkusila bych třeba pití zeleninových a ovocných šťáv, ale přece jen bych úplnou hladovku nedoporučovala. Detoxikovat organizmus lze vyloučením kyselinotvorných potravin a jíst jen zásadotvotné. I při "normálním stravování" se doporučuje jíst více zásadotvorných potravin a menší množství kyselinotvorných. Zmírní se tím i zatížení jater, ledvin, kloubů a ostatních orgánů lidského organizmu.

Jednou jsem to zkoušela a vydržela jsem to v pohodě. Pila jsem jen vodu a neslazený čaj. Ale neměla jsem z toho pocit, že by mi to nějak pomohlo.

Pokročilý

chtěla jsem zkusit taky ale nikdy jsem to nevydržela :D: D

Pokročilý

Hladovka je super. Jednodenní nemůže ublížit a stojí za to ji vyzkoušet - ten pocit lehkosti.

Hladovku doporučím jednodenní, ale přes ni hubnout. Zhubnete hlavně svalovinu a pak si zaděláváte na velké JOJO.
Chce to zprávně zvolit jídelníček.
Pepa1 disc@wo.cz

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.