Shuffle

Jaké máte zkušenosti s elektronickými výcvikovými obojky?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s výcvikovými obojky,protiš­těkacími obojky ,neviditelnými ohradníky apod.Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Výcvikové, třeba na nácvik přivolání, když jsou problémy, tak jsou vynikající. Na štěkání bych to nepoužíval. Elektzrický ohradník na psa je nesmysl.

Další odpovědi
ARIS

„Elektrický“ obojek je dobrá věc jen pro toho kdo ví jak jej použít. Není to pomůcka pro začínající pejskaře, ale slouží ke korekci chování, kdy se musí přesně vědět co musí následovat po elektrickém impulzu. A to ještě je třeba moc přemýšlet zda to nejde jinak. Touto pomůckou se dá víc pokazit než získat. Osobně jsem jej nikdy nepoužil a to už máme pátého psa. Navštěva cvičáku, nebo soukromé školičky je lepší.

tom004

Žádný „udělátory“,na žádné zvíře neuznávám.Hlavně co se týká psů.Jestli ho majitel neumí přesvědčit,že je jeho pán bez těchto nesmyslů,tak si ho nezaslouží.

samicek333

Protištěkací obojky neznám.
Ohradníky myslím, že jsou k ničemu.
Elektrický obojek ale můžete použít jen u některých plemen, třeba u retrívra byste ho použít nemohly, protože by to toho psa prostě zničilo, a myslím že u nich je to i k ničemu. Ale třeba k silnějším psům, třeba ovčákům – nemyslím tím, že jsou silnější než retrívři, prostě jako povahově, že psychicky více vydrží – je možné ho použít pro výcvik. S používám obojku se ale poraďte ve psí škole, jinak byste to pravděpodobně zkazila…

rottwy

Zásadně nesouhlasím!! Elektrické obojky na výchovu nebo převýchovu psa jsou naprostým zlem! Nebo, aspoň já bych je nikdy nepoužila! Mám bláznivýho bígla, opravdu velice bláznivýho, přetýkají mi z ní kolikrát nervy, ale dá se zvládnout naprosto všechno .. sice to bude trvat dýl, než když dáte psovi elektrický obojek a pak se hrozně chválíte, že se bojí od vás na metr vzdálit .. já jsem opravdu proti. Navštivte radši cvičák, tohle fakt nedělejte!

jasnněka

Velice dobré zkušenosti s protištěkajícím obojkem https://www.e­lektronicke-vycvikove-obojky.com/pro­tistekaci-obojky/ mám. Rozhodně nejsou impulsy psovi bolestivé, jen nepříjemné. Ze začátku se musel obojek používat dost často, ale postupme času se štěkot odstranil na minimum.