Simi-mimi

Jaké máte zkušenosti s antikoncepcí? Myslíte si, že můžu otěhotnět?

Dobrý den, zajímala by mě jedna věc, jestli můžu otěhotnět i když beru pravidelně už pár let antikoncepci. Je antikoncepce spolehlivá? Nemusím se bát?

Nejlepší odpověď
Lucijej

No žádná antikoncepce nefunguje na 100% určité riziko je tu vždycky, ikdyž je správně užíváná. V dnešní době má HA nzhruba účinnost 99,7% 99, 8%, 99,9% takže se čas od času najde nějaká žena z milionu, že přes HA stejně otěhotní, ale stává se to tak zřídka, že nemá smysl kvůli tomu plašit. To je stejné jako kdybys plašila každé ráno kvůli tomu, že tě na ulici srazí auto. Stává se to, ale přece kvůli tomu nepřestaneš vycházet z domu.
Většinou ženy přes Ha otěhotní kvůli tomu, že souběžně braly nějaké léky nebo doplňky stravy (s třezalkou), které snižují účinnost HA, nebo zase vynechávaly tabletky apod.