cizrna

Jaké máte zkušenosti s kadeřníky a názory na ně?

Já víceméně dobré. Vlastně nemám žádné připomínky. Avšak při každé návštěvě kadeřnice jsem zahlcována dotazy. Například před mytím vlasů kadeřnice zkoumá teplotu vody a při oplachu se zeptá, zda-li je to v pořádku. V duchu si říkám: „mohla by ta voda být teplejší pro zpříjemnění mytí a masáže hlavy“, ale přesto odpovím strunule: „Ano“. Takové dotazy me provází po celou dobu návštěvy kadeřnice a téměř u každé činnosti. Jsou to jistě banality, ale nikdy si nejsem jistá, zda-li to jsou takové ty řečnické formality u nichž se očekává, že odpovím"Ano, dekuju; v pořádku,…" asi jako, když se vás pokladní zeptá na konci nákupu, zda-li je všechno v pořádku. Tak si říkám, mám být upřímná a odpovídat ke každému dotazu svým názorem? Nebo jen strnule odpovídat na všechno ANO, LÍBÍ, DĚKUJI, atp. Bojím se, že kdybych odpovídala v rozporu s jejím očekáváním, byla bych za problémového zákazníka. Ale když se jedná o službu, za kterou platíme? Jak takové situace resite vy?

Nejlepší odpověď
hanny 2

No tak kadeřnice se tě ptá,jestli ti teplota vody vyhovuje.Pokud ne,tak jí klidně řekni,že chceš teplejší nebo chladnější – proto se tě ptá,není to jen ze zdvořilosti a už vůbec to nejsou řečnické banality.Chodím ke své neteři a ta se mě ptá pokaždé taky. Klidně odpovídej po svém a řekni svůj názor,protože přesně to se od tebe očekává! Přece nejsi ovce ze stáda,která na všechno kývne!
To stejné v obchodě – když se mně něco nelíbí,tak to snad řeknu ,neee?

Já to teda řeknu ,i když se to ode mě neočekává – v dm u pokladny se pokladní ptala,jesti nechci přispět na – teď už nevím na co,ale zkrátka na nějakou charitu.Řekla jsem jí,že už po mně chtěli něco na poště a že každý den tedy NE. Taky jsem jí řekla,že by mě zajímalo,kdo ty peníze ve finále doopravdy dostane.A ona mi řekla: „To nemusíte komentovat,já se vás zkrátka musím zeptat,tak jako každého zákazníka!“.

Další odpovědi
redy

Kadeřnici mám svoji. není co řešit.

Ale tenhleten problém zrovna prožívám. Toyotu mám v opravně, zrušila jsem spojku. A já jsem si zjistila že ji můžu pořídit za 17000 kč, ale on že bude lepší tam dát … za 28000kč .Ale kámoš mi řek, že mi tam stejně dá tu za sedmnáctku ale zaplatím osmadvacet. Jde mi o to. že už jsem kejvla, co kdyby mi auto nespravil… No a teď se cejtím jako blb.

Prostě chci jen říct. že taky říkám– na všechno ano, a nerozebírám situaci 🙂

iceT

Chcete-li kvalitní službu, musíte odpovídat popravdě. Kadeřník sice může dvakrát měřit, ale jen jednou střihne a vlasy zpátky nepřidělá. Pokladní se vás ptá spíš proto, abyste si nepřekontrolova a nezjistila, že vám tam něco namarkovala dvakrát účtenku a popřípadě nechtěla stornovat nákup.
Takže odpovídejte podle svého názoru.

anonym

Já jsem poslední dobou spokojen, protože práci holiče zastává manželka, protože platit za 5-ti minutovou práci 100 korun je … Za komunistů jsem platil, nebudete věřit, ( a za stejnou frizuru) těžce vydřené 3 koruny (slovy TŘI koruny ).

marci1

Zkušenosti mám dobré. Každý má rád něco jiného. Jsi zákaznice, platíš a proto máš možnost si vybrat a je v pořádku, že se Tě ptá, jestli Ti to vyhovuje nebo ne.
A samozřejmě odpověz po pravdě. To není „problém“, to je výběr. 🙂

lexx

ceny služeb za komančů byly sice legrační ale adekvátní platům cca 1500 Kčs/měs.
dneska je to (v průměru !) 17× víc jenomže, kdo to má ? kadeřnice ne ani já (VŠ) také ne, jo na vojně jsme se stříhali sami, soudruh soudruha, měli el.mašinku, tupou jak prase ale: zadarmo a jaký sme byli fešáci ! holky enem koukaly…

Suzia

Rozhodně musíš říkat všechno po pravdě. Představ si, že tě kadeřnice chce dobře ostříhat a chce, aby se ti střih líbil, a k tomu od tebe potřebuje pár odpovědí. Jsi sama proti sobě, když jí neodpovíš tak, jak ti to vyhovuje nejvíc.

ivzez

Po pár zkušenostech s kadeřníky
si vlasy stříhám a upravuji sama.

redy

hanny máš pravdu.
Já když jdu s kámoškou tak mi huba taky jede.
Ale jakmile jsem sama samotinká tak ji držím 🙂

hanny 2

redy – život tě naučí! Přece si nenecháš všechno líbit! Jedině tak si získáš respekt!

redy

🙂