Pokročilý

Jaké máte zkušenosti s kadeřníky a názory na ně?

Já víceméně dobré. Vlastně nemám žádné připomínky. Avšak při každé návštěvě kadeřnice jsem zahlcována dotazy. Například před mytím vlasů kadeřnice zkoumá teplotu vody a při oplachu se zeptá, zda-li je to v pořádku. V duchu si říkám: "mohla by ta voda být teplejší pro zpříjemnění mytí a masáže hlavy", ale přesto odpovím strunule: "Ano". Takové dotazy me provází po celou dobu návštěvy kadeřnice a téměř u každé činnosti. Jsou to jistě banality, ale nikdy si nejsem jistá, zda-li to jsou takové ty řečnické formality u nichž se očekává, že odpovím"Ano, dekuju; v pořádku,..." asi jako, když se vás pokladní zeptá na konci nákupu, zda-li je všechno v pořádku. Tak si říkám, mám být upřímná a odpovídat ke každému dotazu svým názorem? Nebo jen strnule odpovídat na všechno ANO, LÍBÍ, DĚKUJI, atp. Bojím se, že kdybych odpovídala v rozporu s jejím očekáváním, byla bych za problémového zákazníka. Ale když se jedná o službu, za kterou platíme? Jak takové situace resite vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No tak kadeřnice se tě ptá,jestli ti teplota vody vyhovuje.Pokud ne,tak jí klidně řekni,že chceš teplejší nebo chladnější - proto se tě ptá,není to jen ze zdvořilosti a už vůbec to nejsou řečnické banality.Chodím ke své neteři a ta se mě ptá pokaždé taky. Klidně odpovídej po svém a řekni svůj názor,protože přesně to se od tebe očekává! Přece nejsi ovce ze stáda,která na všechno kývne!
To stejné v obchodě - když se mně něco nelíbí,tak to snad řeknu ,neee?

Já to teda řeknu ,i když se to ode mě neočekává - v dm u pokladny se pokladní ptala,jesti nechci přispět na - teď už nevím na co,ale zkrátka na nějakou charitu.Řekla jsem jí,že už po mně chtěli něco na poště a že každý den tedy NE. Taky jsem jí řekla,že by mě zajímalo,kdo ty peníze ve finále doopravdy dostane.A ona mi řekla: "To nemusíte komentovat,já se vás zkrátka musím zeptat,tak jako každého zákazníka!".

Další odpovědi:

Stříbrný

Kadeřnici mám svoji. není co řešit.
Ale tenhleten problém zrovna prožívám. Toyotu mám v opravně, zrušila jsem spojku. A já jsem si zjistila že ji můžu pořídit za 17000 kč, ale on že bude lepší tam dát ... za 28000kč .Ale kámoš mi řek, že mi tam stejně dá tu za sedmnáctku ale zaplatím osmadvacet. Jde mi o to. že už jsem kejvla, co kdyby mi auto nespravil... No a teď se cejtím jako blb.
-----------------------------
Prostě chci jen říct. že taky říkám-- na všechno ano, a nerozebírám situaci :-)

Zlatý

Chcete-li kvalitní službu, musíte odpovídat popravdě. Kadeřník sice může dvakrát měřit, ale jen jednou střihne a vlasy zpátky nepřidělá. Pokladní se vás ptá spíš proto, abyste si nepřekontrolova a nezjistila, že vám tam něco namarkovala dvakrát účtenku a popřípadě nechtěla stornovat nákup.
Takže odpovídejte podle svého názoru.

Zlatý

Já jsem poslední dobou spokojen, protože práci holiče zastává manželka, protože platit za 5-ti minutovou práci 100 korun je .... Za komunistů jsem platil, nebudete věřit, ( a za stejnou frizuru) těžce vydřené 3 koruny (slovy TŘI koruny ).

Zlatý

Zkušenosti mám dobré. Každý má rád něco jiného. Jsi zákaznice, platíš a proto máš možnost si vybrat a je v pořádku, že se Tě ptá, jestli Ti to vyhovuje nebo ne.
A samozřejmě odpověz po pravdě. To není "problém", to je výběr. :-))

Stříbrný

ceny služeb za komančů byly sice legrační ale adekvátní platům cca 1500 Kčs/měs.
dneska je to (v průměru !) 17x víc jenomže, kdo to má ? kadeřnice ne ani já (VŠ) také ne, jo na vojně jsme se stříhali sami, soudruh soudruha, měli el.mašinku, tupou jak prase ale: zadarmo a jaký sme byli fešáci ! holky enem koukaly...

Rozhodně musíš říkat všechno po pravdě. Představ si, že tě kadeřnice chce dobře ostříhat a chce, aby se ti střih líbil, a k tomu od tebe potřebuje pár odpovědí. Jsi sama proti sobě, když jí neodpovíš tak, jak ti to vyhovuje nejvíc.

Stříbrný

Po pár zkušenostech s kadeřníky
si vlasy stříhám a upravuji sama.

Diskuze k otázce

Stříbrný

redy

hanny máš pravdu.
Já když jdu s kámoškou tak mi huba taky jede.
Ale jakmile jsem sama samotinká tak ji držím :-)

Zlatý

hanny 2

redy - život tě naučí! Přece si nenecháš všechno líbit! Jedině tak si získáš respekt!

Stříbrný

redy

:-)

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.