RyuzakiKate

Jaké máte zážitky s Jehovisty?

Zaklepali vám někdy přímo u dveří? Vnutili vám chytrou brožurku, dali vám pozvánku na zajímavé setkání?
Když jsem šla dnes po náměstí, dostala jsem právě pozvánku na zajímavé setkání, ha ha. Jinak mě už 2× zastavili na ulici a vnutili mi chytrý časopisy, tomu samozřejmě předcházely dotazy jako „V čem podle vás spočívá spokojenost lidí?“ a „Může se člověk přátelit s Bohem?“. Doma ještě naštěstí nikdy nezaklepali…

Nejlepší odpověď
Bedy

Není měsíce, abych je nepotkal v centru našeho města a aby mi neukázali jeden z jejich časopisů. Řešení? Ignorace.
Dřív byli dost vlezlí a zvonili do domu – bohužel sousedka v pokročilém věku je pustila do baráku a 2× za sebou u nás zvonili a pořád nutili Strážnou věž a varovali před čímsi.

A nejsou to jen jehovisté, ale i jiné sekty, před údajným koncem světa strašila nějaká sekta – já nesl dvě plné tašky a batoh nákupu a 2 starší dámy mne chtěly poučovat. Otřes.

Už mám na příští rok do komunálních voleb připravenou vyhlášku, která se týká těchto podobných věcí. Už mě to opravdu vadí.

Další odpovědi
vikyhes1

jaká pak vyhláška?Ta už je lidem od boha sprostředkovaná Mojžíšem a je to Desatero přikázání, proto jsem řekl policistovi ve Vlašimi že mně místní vyhláška nezajímá. Vím že když ještě existovala povinná vojenská služba tak onen budoucí voják nemusel z náboženských důvodů nastoupit na vojnu.

jednu verzi desatera jsem našel:

1. Nebudeš mít jiné bohy!
Nemusíš se bát moci hvězd, ani kouzel člověka, ani strašidel, ani osudu. Já chci být tvým pomocníkem: drž se mne a budeš svobodný.
Nebudeš si mne zpodobňovat! Nemusíš si o mně dát nic namlouvat od těch, kdo o mně moc mluví a předstírají, že vědí, jaký jsem. Já chci být tvým učitelem ve svém Synu: drž se jeho slov a budeš žít v pravdě.

2. Nebudeš zneužívat mého jména!
Nemusíš mne mnohým modlením a zbožnými úkony donucovat, abych ti pomohl.
Já jsem tvůj přítel – a zcela dobrovolně: drž se mne a budeš žít pokojně.

3. Budeš zachovávat den odpočinku!
Nemusíš se uštvat k smrti prací, neustálým strachem, že něco někde zmeškáš.
Já tě chci vést světlem svého Ducha: Drž se mne a budeš žít zdravě.

4. Budeš ctít otce a matku!
Věř, je to nakonec únavný život, stále se bouřit proti rodičům, proti učitelům, proti pořádkům života. Stálá vzpoura zotročuje stejně jako slepá poslušnost. Ty tak žít nemusíš. Já chci být tvým nebeským Otcem: drž se mne a budeš žít ve svorné lásce.

5. Nebudeš zabíjet!
Nemusíš jednat s druhými jako s konkurenty, které je nutno pracovně předstihnout, osobně vyřídit, aby tě nepředstihli oni.
Já chci být tvým ochráncem: drž se mne a budeš žít beze strachu.

6. Nebudeš cizoložit!
Nemáš zapotřebí, aby ses karikaturami nezralé a příživnické lásky připravil o radost z lásky pravé. Já chci být dárcem tvého štěstí: drž se mne a naučíš se milovat krásně a věrně.

7. Nebudeš krást!
Nemusíš se pachtit za nečestným obohacováním. Ať okrádáš bližního nebo stát, dopadne to vždy stejně: co získáš na majetku, ztratíš na klidné mysli. Já chci být tvým živitelem: drž se mne a poznáš, že větší radost je dávat než brát.

8. Nebudeš lhát!
Nemusíš se zaplétat do lži, abys zakryl své slabosti. Lež plodí nedůvěru a ta dělá ze spolužití peklo. Já, tvůj Bůh, mám k tobě důvěru: drž se mne, naučíš se důvěřovat a budeš sám důvěryhodný.

9. Nebudeš žádostivě dychtit po ženě svého bližního!
Nemusíš zatěžovat svůj život dychtěním po kradené lásce, která působí rozvraty.
Já, tvůj Bůh, ti dávám lásku ryzí: drž se mne a poznáš lásku obšťastňující.

10. Nebudeš závistivý ani chamtivý!
Nemusíš se užírat závistí druhým. Zbavil by ses tak radosti z vlastního. Já, tvůj Bůh, ti dávám dobré dary: drž se mne a naučíš se žít spokojeně.

Doplňuji:
Co se těch Jehovistů týče tak jsem si s nimi klidně povídal když mně mj odchytli v Praze na Smíchově ale nenechal jsem si pochopitelně od nich vymejvat mozek, byla to spíše zvědavost pač já se moc s lidmi nemám ve zvyku někde povenku vybavovat a tak jsem se spíše abych neurazil se s nimi pustil do řeči.

Jsemtady

Kdyz jsem byl na vojne, tak mi tam jedna babicka dala letak, co si z nej pamatuju jak tam jezis tahal pluh 🙂 A na konci meli stranku kde bylo napsano kam venovat nemovitosti, byty, domy, penize a dokonce i zlate zuby .. jako mazec.
Chapu ale ze kdyz jsou nekteri starsi lide sami, nikoho nemaji a nikdo si jich nevsima, tak to otvira prostor pro podobne sekty, ktere je sice o vse oberou, ale nekam patri, maji nejaky smysleny smysl zivota a dalsi poblazneny pratele coz je pro ne lepsi jak zit o samote. Kdybychom se vsichni o starsi a nemohouci starali, tak by tyto sekty neexistovaly. Tak to je ..

Džanička

Mamka mi jednou vyprávěla, že vlezly až k nám do domu, přímo do kuchyně, mamka prý najednou přišla z obýváku, a oni se jí hrabali ve skříňce kde měly doklady, peněženky, klíče apod.. Naštěstí se nic neztratilo, no vykopala je sviňským krokem.. Od té doby je nikdy nenechám ani domluvit, když přijdou.. A přímo mě jednou v Jihlavě na autobusáku den co den nutila brožury jedna babka, a když už to bylo asi po čtvrté, tak jsem jí sjela takovým způsobem, že už se mi pak vyhýbala, protože mě samozřejmě poznala.. Taky se mi jednou stala jedna nepříjemnost, a to že mě tehdejší přítel v Jihlavě pozval do kina, ale spletl si kino Sokol, a místo toho jsme šli do Dukly, a tam zrovna v ten den měli setkání právě tito magoři.. Já čekám na film a pořád hrála nějaká hudba, na plátně planety, svatý a já nevím co všechno ještě.. No a pak mi to došlo, šli jsme asi po 10ti minutách pryč a oni nás nechtěli ani pustit, stačilo pohrození policií, jestli nás nepustí ven.. To kino jsme už samozřejmě nestihli, a ten můj přítel mě tam asi pozval schválně, protože mi to pak nějakou dobu hustil do hlavy, tak jsem se s ním rozešla, protože nejsem blázen, abych někomu vymývala mozek, nebo někdo mě.. Když to shrnu, tohle obtěžování mi fakt vadí, je to úplně stejné jako když vám někdo volá a po telefonu nutí nějaké zboží.. Jako před dvěma dny, fakt nechápu, kde moje číslo sehnali a znali mě i jménem a to tel číslo mám jen chvíli.. Záhada..

quentos

poprvé na mě zazvonili, když jsem byl ještě malej a byl sám doma (prej maj na takový situace čuch). Jenom mi předali ten svůj slavnej časák s tím, že v případě zájmu si ho můžem předplatit :{D>
S „filozofickými“ dotazy jsem se z jejich strany nesetkal, ptávali se na ulici čistě jen „můžu vám nabídnout tenhle časopis?“ Jednou jsem si ho od nich schválně vzal, abych věděl, co to maj za kydy. Pobavilo :{D>

arygnoc

osobne poznám prípad, keď rodičia-jehovisti spôsobili smrť svojho dieťaťa, lebo odmietli podanie transúzie. Dieťa zomrelo.

Od tej doby, keď ich vidím, ako by mi pred očami niekto zamával červenou zástavou a to im celkom nevyberane a nahlas nadávam do vrahov detí, takže sa radšej zbalia.

Neznášam ich, ako aj ostatné náboženstvá (nepliesť si s vierou).
Doplňuji:
barcinek:

nie je to štátom uznávané náboženstvo, ale je to štátom povolené náboženské hnutie (=sekta).
a že to teda rozdiel je.

skreslené predstavy majú iba jehovisti, že práve oni sú tí vyvolení, ktorí prídu do neba (to tvrdia všetky náboženstvá a všetky sekty).
Do raja (nebo alebo ako si to kto nazve) sa dostanú spravodliví (viď biblia), a nie členovia nejakého náboženstva či sekty, alebo hoci aj len obyčajní veriaci, do neba sa dostanú tí, čo žijú tak, aby neubližovali blížnemu svojmu bez ohľadu na to, či sú veriaci alebo nie (o nejakom členstve v sektách či náboženstvách ani nehovorím).

ladaadal

Když dorazí, pustím psa, do ruky vezmu brokovnici a řvu už od vchodových dveří, aby bylo jasný, že u mě přijdou maximálně k úrazu.

iceT

Osobně,ale mamka by mohla vyprávět.U ní klepali už několikrát,mamka je vždy odbyde.
Jednou mě to setkání vyprávěla,jak zaklepali a po otevření dveří hned podávali ru na pozdrav se slovy Miluj bližního svého.Mamka jim řekla,ať se podívají vedle koho to musí bydlet(byli to cigáni,naštěstí už jsou pryč)a pak jim řekla:Tamty že bych měla milovat?

Medulienka

Mně by vůbec nevadilo si s nimi popovídat, ale nepamatuji si, že bych je někdy někde potkala.

barcinek

Koukám, že tu máte většina velmi zkreslené „představy“ o této státem uznávané náboženské společnosti ( = není to sekta) a přikrášlené zkušenosti …
Zkusili jste si někdy NEZAUJATĚ popovídat s někým od SJ ve Vašem věku? Doporučuji! :)

bolak

mě by zajímaly spíš zážitky jehovistů..pohled z druhé strany, chápeš :)

Roman71

Budeš-li hledat jehovisty, budeš hledat dlouho a marně..
Budeš li hledat Svědky Jehovovy, zaručeně někoho najdeš.

RyuzakiKate

Znáš seriál Black Books? Hned v prvním díle vystupují takováto individua, ale i celej seriál je dokonalej, stal se mým nejoblíbenějším :)

bolak

samozřejmě > pět hvězdiček :)