Avatar uživatele
fake

Jaké máte IQ vy a jak jste si ho testovali?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, da ny před 2694 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Na toto téma tu už bylo více otázek, stačí pohledat v historii. Zatím jsem se otestoval jen jednou (pouze 15 úloh či otázek) a výsledek byl, že bych měl jít na opravdový test od Mensy (130+). Takže humor. Očekávám, že co test, to jiný výsledek. Takže zůstávám u toho jednoho, abych si mohl myslet že jsem chytrý jak sviňa. 🙂

Upravil/a: Kepler

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Netestovala jsem se, jelikož testy IQ jsou zavádějící a nevypovídají konkrétně a přesně o inteligenci člověka. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na toto téma má exkluzivitu Rokio, vyřiď si s ním patentový práva, pak se zeptej – jestli ovšem najdeš otázku, kterou nepoložil – ony by se totiž neměly opakovat …

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nevím, ale určitě vyšší, než je zdejší průměr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

http://www.iq-tester.cz/o-inteligenci/urovne-hodnot-iq.html
V 17 letech (2. ročník SŠ) jsem prošla testem v pedagogickop­sychologické poradně. Několik písemných testů, obrázky + ústní testy, vše na celé dopoledne.
Též nácvik relaxace, usínání (+hladina alfa).
Tehdy s výsledkem 125.
Poslala mne tam třídní učitelka, (1977) protože jsem chtěla odejít z tzv. výběrové SŠ..
Dalším testem nás po r. 1989 „prohnal“ zaměstnavatel (stát), byl spojen s cíleným a jištěným psychotestem před uznáním rizikového pracoviště. Do té doby jsme měli jen roční rizikové zdravotní prohlídky a „nárok“ na pohybový 3 týdenní lázeňský pobyt (každé 2 roky). /výsledek byl o trochu vyšší/
Po vyhodnocení testů jsme měli celostátně zaveden rizikový příplatek.
Ty skončily s privatizací polikliniky v r. 1995..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Přiměřené. Testoval ho život.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

marci … „jelikož testy IQ jsou zavádějící a nevypovídají konkrétně a přesně o inteligenci člověka“ > nemáš pravdu, tohle se týká jen těch, co mi naměří míň jak 171 …

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ale no tak, právě sis IQ srazil na 100 mínus. Víš, že existují i jiné druhy IQ, třeba sociální?

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no to je právě ten bordel, IQ bylo odjakživa jedno, proto ty nejednotné výsledky … a nevim co se tim furt nadělá > nemá to nic společnýho s úspěšností a se štěstím …

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Bordel v tom není, je tady jen snaha o oddělení různých typů inteligence. Proto taky existují různé druhy testů. Původní zaměření bylo jen na schopnost logického uvažování, dnes se kouká i na další aspekty. Takže logik s IQ 200 může být i absolutní blb v IQ sociálním. Ale máš pravdu, s úspěchem a štěstím to nemá nic společného.

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, a já si myslel, že právě ono IQ mělo bejt nějak univerzální, společnej hodnotitel všehomyšlení … a šikovnost a talent byly někde jinde … hlavně, že bude všechno změřený, a pak se divej, že to mládež nezvládá psychicky, když je trochu mimo míry a skáče pod vlak … mě na test stačí metr …

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek