fake

Jaké máte IQ vy a jak jste si ho testovali?

Odpovědi
Kepler

Na toto téma tu už bylo více otázek, stačí pohledat v historii. Zatím jsem se otestoval jen jednou (pouze 15 úloh či otázek) a výsledek byl, že bych měl jít na opravdový test od Mensy (130+). Takže humor. Očekávám, že co test, to jiný výsledek. Takže zůstávám u toho jednoho, abych si mohl myslet že jsem chytrý jak sviňa. 🙂

marci1

Netestovala jsem se, jelikož testy IQ jsou zavádějící a nevypovídají konkrétně a přesně o inteligenci člověka. 🙂

Mc Merkurion

… na toto téma má exkluzivitu Rokio, vyřiď si s ním patentový práva, pak se zeptej – jestli ovšem najdeš otázku, kterou nepoložil – ony by se totiž neměly opakovat …

Emefej

Nevím, ale určitě vyšší, než je zdejší průměr.

da ny

http://www.iq-tester.cz/o-inteligenci/urovne-hodnot-iq.html
V 17 letech (2. ročník SŠ) jsem prošla testem v pedagogickop­sychologické poradně. Několik písemných testů, obrázky + ústní testy, vše na celé dopoledne.
Též nácvik relaxace, usínání (+hladina alfa).
Tehdy s výsledkem 125.
Poslala mne tam třídní učitelka, (1977) protože jsem chtěla odejít z tzv. výběrové SŠ..
Dalším testem nás po r. 1989 „prohnal“ zaměstnavatel (stát), byl spojen s cíleným a jištěným psychotestem před uznáním rizikového pracoviště. Do té doby jsme měli jen roční rizikové zdravotní prohlídky a „nárok“ na pohybový 3 týdenní lázeňský pobyt (každé 2 roky). /výsledek byl o trochu vyšší/
Po vyhodnocení testů jsme měli celostátně zaveden rizikový příplatek.
Ty skončily s privatizací polikliniky v r. 1995..

Drap

Přiměřené. Testoval ho život.

Mc Merkurion

marci … „jelikož testy IQ jsou zavádějící a nevypovídají konkrétně a přesně o inteligenci člověka“ > nemáš pravdu, tohle se týká jen těch, co mi naměří míň jak 171 …

Kepler

Ale no tak, právě sis IQ srazil na 100 mínus. Víš, že existují i jiné druhy IQ, třeba sociální?

Mc Merkurion

… no to je právě ten bordel, IQ bylo odjakživa jedno, proto ty nejednotné výsledky … a nevim co se tim furt nadělá > nemá to nic společnýho s úspěšností a se štěstím …

Kepler

Bordel v tom není, je tady jen snaha o oddělení různých typů inteligence. Proto taky existují různé druhy testů. Původní zaměření bylo jen na schopnost logického uvažování, dnes se kouká i na další aspekty. Takže logik s IQ 200 může být i absolutní blb v IQ sociálním. Ale máš pravdu, s úspěchem a štěstím to nemá nic společného.

Mc Merkurion

… no, a já si myslel, že právě ono IQ mělo bejt nějak univerzální, společnej hodnotitel všehomyšlení … a šikovnost a talent byly někde jinde … hlavně, že bude všechno změřený, a pak se divej, že to mládež nezvládá psychicky, když je trochu mimo míry a skáče pod vlak … mě na test stačí metr …