Jaké mám jako nezletilý práva ?

Dobrý den. Je mi 14 a mám jít na policejní výslech chci se zeptat mužu odmítnout vypovídat podle paragrafu 12 odstavce 3 a jsou povini mě přečíst práva ? děkuji
Doplňuji:
Výslech se bude asi týkat přímo mě chci vědět jestli se ten zákon stahuje i na mě ???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Fííííha, tak nezletilý a jak se vyzná v paragrafech!

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

JájsemRaibek to napsal přesně. Jen bych shrnul a doplnil. Máš stejná práva jako ostatní, jen se to liší v míře trestní odpovědnosti. Policie má povinnost případ objasnit a když zjistí, že vzhledem k věku nejsi trestně postižitelný, tak případ odloží nebo předá státnímu zastupitelství, které rozhodne o dalším postupu.
Vždy musí jít k objasnění případu, aby se zjistil pachatel.

Stříbrný

Tak za prvé. Každý kdo má podat vysvětlení (výslech) musí být poučen o svých právech. Pokud ti není cokoli jasné, musí ti to být vysvětleno.
Za druhé, pokud jsi nezletilý (což jsi), musí být u výslechu někdo, kdo na něj bude dohlížet. Většinou to bývá někdo z místně příslušného úřadu o péči pro dítě (sociálka-sociální kurátor), popř. pedagog (učitel) nebo některý z tvých rodičů.

Zlatý

Dle toho co jsi uvedl,tedy že tě budou vyslýchat dle toho a toho paragrafu a odstavce,se domnívám,že výslech se bude týkat někoho z blízkých příbuzných.

http://www.odpovedi.cz/…

Diskuze k otázce

tobiasnotime

Mám to nastudovaný :D ale nevím jestli to můžu použít-

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.