Avatar uživatele
bolak

Jaké mají tyhle dvě desky nevýhody?

http://zakladni-desky.heureka­.cz/msi-760g-p43/specifikace/
http://zakladni-desky.heureka­.cz/msi-760ga-p43-fx/specifikace/

Napojuji na předchozí rozjímání u otázky > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podle-ceho-usuzuji-pocitacovi-odbornici-na-internetu-ze-zakladni-deska-kterou-si-chce-clovek-koupit-je-sunt , takže žádný „je to naprostej shit“ a podobně, u každý desky jsou vypsaný všechny parametry, takže buďte konkrétní!
Doplňuji:
Pokračování v diskuzi…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 4041 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

Obě mají stejný chipset a stejnou podporu frekvencí, tak že když koupiš jeden druh procesoru a jeden druh RAM, půjde to na obou deskách stejně.

Rozdíl je akorát v tom, že v té dražší je akorát navíc USB 3 port a řadič SATA III pro přenos až 6 GB/s …(to až znamená že tomu tak nění vždy)

Kdyby to bylo dražší o tisícovku, tak bych řekl, že musíš vědět, zda ty dvě věci navíc využiješ. Ale když je rozdíl jen dvě stovky, pak bych koupil tu dražší…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Základní desky a notebooky od MSI nikdy nezářily velkou kvalitou. Tak asi proto tam psali, že je to šit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

To záleží, co od nich očekáváš, resp. proč a priori předpokládáš, že zrovna tyhle dvě mají nějaké nedobré vlastnosti? Jedna má dvě a druhá jednu recenzi, všechny tři kladné a dokonce s pěti hvězdičkami. Jestli ti vadí jednovětné odpovědi typu „hlavně ne tento shit,“ (ovšem v tomto případě se žádná taková neobjevila) tak to je k pousmání, já osobně podobné „velmi odborné“ názory (ovšem i kladné!) ignoruju 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

cochee: nejde o heureku, ptal jsem se na počítačový poradně a odpovědi podobnýho typu se na mě jen hrnuly..

a není to o tom jestli mi to vadí nebo nevadí, spíš se ptám, abych náhodou nevybral něco s čím nakonec opravdu nebudu spokojenej, niméně podobně kritický názory se vždycky jen sypou, ale aby někdo jasně řekl „proč“… proč bych neměl kupovat zrovna tohle a proč bych se měl poohlídnout po nečem jiným, to už se dozvím málokdy…

před 4041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

lukas.zmizik: Dobře, to jsou rozdíly mezi těma dvěma deskami, ale co obecně. Když se někoho zeptát, koukne na cenu a napíše mi že ta deska je šit, ale nic víc mi k tomu neřekne, takže bych potřeboval vědět co konkrétně je na nich o tolik šitovější než na ostatních podstatně dražších deskách od Asuse se stejnými paramatery..

před 4041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lukas.zmizik

Takže když parametry jsou dané a dejme tomu že máme jednu desku od asus a jednu od msi se stejnými parametry a někdo řekne, že ta jedna je shit, ta druhá lepší, pak tím asi myslí chipset – tedy sadu čipů, jedné nebo druhé firmy…to už je názor od názoru jiný, k tomu se asi nevyjádřím, ledva hledat na diskuzích… pro mne to je stejné jako handrkování se o tom, které auto je spolehlivější a přitom já si myslím, že všechny standardní auta jsou na tom stejně ale záleží na tom, jaká směna se podílela na jeho výrobě…

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bedy: dobře, tak buď ale konkrétní :) „nikdy nezářily velkou kvalitou“, to zní spíš jako fráze z blogu než popis vlastností dané komponenty, to byl čekal od někoho kdo se v počítačích nevyzná…

uveď nějaký konrétní fakta, který podpořej to co píšeš, proč jsou nekvalitní? to jako ta deska do dvou let odejde? nebo tam nedržej pameťový sloty a když na ně zatlačíš, tak se odloupnou? nebo proč máš takovej názor? já se hodlám rozhodnout co koupit a co ne, a potřebuju si to všechno nějak racionálně sesumírovat, a z tvý recenze se moc podrobností nedozvím, to uznej :)

před 4041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

je to odpověď jako od lajka, ale když s PC pracuješ, občas máš u nějaké značky/druhu PC špatný pocit, prostě že není moc kvalitní a přitom není přesný důvod. Já mohu MSI jen doporučit, kvalitní značka, který nedělá kompromisy (lze vidět u notebooků, většina firem dá našlapaný procesor, grafiku, ale špatný HDD, nebo nějak podobně, MSI to mají všechno pěkně v rovnováze)

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet