WaveCZ

Jaké má využití křemík v čipech?

Dobrý den,
Zajímalo by mě, jaké má využití křemíku v čipech a jakou funkci zastává. Pokud by jste našli někde nějákou stránku o tom, rád bych ji viděl, protože na to mám refetát, ale nemohl jsem to najít.

Odpovědi
arygnoc

kremík v čipoch zastáva funkciu polovodiča.

https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=funkce+kre­miku+v+polovo­dicich&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=hqsmVZCjFJbdar­fUgZgK#safe=of­f&q=kremik+po­lovodic
Približný počet výsledkov: 7 860 (0,41 sekúnd)

;-Q

Katka16

Křemík je polovodič a podle příměsí umí vést elektrický proud různýmy způsoby… Jako vodič elektrického proudu se využívá i v mikročipech (aspoň podle mého zápisu z fyziky :) )