Pospic

Jaké má uplatnění obor robotika?

Díval jsem se na různé obory a zaujal mě obor robotika na VŠB. Pochopil jsem to tak, že se tento obor zabývá návrhem a programováním různých průmyslových strojů a robotů. Jaké má ale uplatnění? (optimistickým kecům na stránkách školy moc nevěřím) Mám šanci jako student „IT“ školy vystudovat tento obor? Se znalostmi bych na tom byl asi ještě hůř než lidi z gymplu. Kdybych chtěl tento obor studovat, musel bych nejdřív studovat 2 roky strojařinu (a s tím má problémy i bratr, který vystudoval strojařinu na průmyslovce)

Nejlepší odpověď
Funna

netuším, jak je na tom strojní fakulta v Ostravě, ale na VUT není ani tak strašákem strojařina, jako spíš fyzika, statika, matematika…i když výška s tělocvikem jako povinným předmětem (v Ostravě, v Šumperku už tahle ulejvárna za 1 kredit není) mi moc těžká nepřipadá…nevím, jak moc jsi tohle „studoval“ na střední škole…a navíc robotika co sis ji vybral ani tak o programování ani tak moc není…5. semestr předměty: Tekutinové mechanismy – to je hydromechanika, Části a mechanismy strojů – to je pružnost, pevnost – strašidlo vysokoškoláků…a mohla bych pokračovat ve výčtu předmětů dál, ale to bych tu byla dlouho…spíš si najdi školu která se informačním technologiím věnuje od prvního semestru..tohle je spíše stavba a funkčnost robotů a programování jen tu jen jako jedna z jejich funkční součástí…