Jaké listy jsou vhodné k čistění zubů? (Popř. jak si alternativně vyčistit zuby?)

Nemohu si vzpomenout na informaci z jednoho dokumentu o přežití – že domorodci v Arizoně žvýkají nějaké listy namísto kartáčku na zuby a má to mnohem lepší výsledný efekt. Jaké znáte osvědčené alternativní způsoby čištění zubů?

Edit: A něco z Amazonie?

Nejlepší odpověď
briketka10

je to Kari koření :
http://vltaava­.blog.cz/1504/be­leni-cisteni-zubu-kurkumou
Doplňuji:
nebo :
http://slunec­nyzivot.cz/2014/04/­prirodne-na-bile-zuby/

Další odpovědi
anonym

Jednou za týden si kartáček s pastou posyp ještě trochou jedlé sody.

anonym

Na staré otázky nelze odpovídat. Situace se mění každým dne, hodinou…

Drap

Takových rostlin je celá řada. Můžeš použít například listy máty nebo třeba mladý výhon vrby.

anonym

Asi většina velkých, vodou nasáklých.

marci1

Těch způsobů je hodně. Nedávno jsem viděla kousek z americké „Výměny manželek“. Ta rodina byla čistě přírodní, jedli syrové maso a zuby si čistili máslem s jílem. Z listů by byla asi vhodná máta.

zjentek

Nevím jak v Arizoně, ale na toto je výborný Neem (Nimba) ..žvýkat listí a nebo šťourat si v zubech větvičkama, místo kartáčku.