Mucillinka

Jaké lidské vlastnosti se vám zdají důležité a proč?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak obecně by se daly jmenovat asi všechny ty tzv. positivní neboli ctnosti.
Osobně si ale hodně cením přímého jednání, i za cenu, že je to nepříjemné.
Taky obdivuju, když je někdo profesionální, ať už dělá cokoliv, tak když to dělá na úrovni, s jistým nadšením, zkrátka člověk na svém místě.

Další odpovědi
dědapetr

Všechny ty správné a pozitivní.

anonym

lidnské vlastnosti, nevím, jestli se do toho řadí i pudy, ale ty jsou nejdůležitější pro jedince a nejhorší pro smečku. třeba jen pud přežít za každou cenu.
u mě nejvíce vyhrává dobrosrdečnost a rád si také poslechnu kritiku na sebe, abych se mohl zlepšit.
Ale nejcenější je to, že někoho milujete natolik, že vám stačí to, že je šťastný, přestože vás nenávidí a i přestože vs nenávidí byste za něj položili život

Danča84

dobrosrdečnost, poctivost, přímost, pokora, skromnost, loajalita. Jinak Alesh to popsal hezky.

barnajka

Zásadovost a pevnost v názorech. Nesnáším „kabátníky“, co mění názory podle toho, jak se to zrovna hodí jim a nebo společnosti. Bohužel znám pár takových – lidí, co dovedou otočit o 180 stupňů, jen aby si u někoho neudělali zle… Snažím se jim vyhýbat, co můžu.

Hodně důležitá vlastnost pro mě je „čistota“ duše. Mám ráda lidi, co nic neskrývají, jsou průhlední, jednají vždycky narovinu, čestně a férově; lidi, kterým je jakákoliv faleš a intrika cizí; lidi, kterým můžu věřit vždycky-všechno-a bez výhrad. A i když se prý dneska dobráckost už moc nenosí, já mám ráda ten typ lidí, co přichází se srdcem na dlani a pro druhýho by se rozkrájeli :)

A ještě poslední vlastnosti, který mají můj hluboký obdiv: empatie, altruismus, schopnost milovat bez podmínek. Tady naprosto souhlasím s ajťákem, napsal to moc hezky. Jen člověk velký duchem dokáže milovat, i když nedostává nic nazpátek. Jen člověk velký duchem dokáže milovat, i když VÍ, že NIKDY NIC nedostane nazpátek… A jen člověk velký duchem se dokáže zříct vlastního štěstí ve jménu štěstí toho, koho miluje. Smekám před takovým týpkem/týpkyní :)))

anonym

Lidske vlastnosti ? Pro me je to : Lidskost. V te je pro me obsazene vse. 🙂 -iv-