Andy.vlk

Jaké lepidlo je v mém případě nejvhodnější?

Má figurku z plastového materiálu a potřebuju přilepit část která mi odpadla, zkoušela jsem tavící pistoli na lepení ale po chvíli mi kousek opět upadl, proto bych potřebovala poradit, které lepidlo mám zvolit. Přemýšlela jsem na Chemoprenem, nebo vteřinovým lepidlem, ale raději se chci optata.
Předem děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Drap

Mělo by na většinu hmot fungovat vteřinové

Další odpovědi
WeeBear

Ze své zkušenosti bych určitě použila vteřinové lepidlo. To se mi v případě lepení drobnějších a nepříliš namáhaných věcí vždy osvědčilo. 🙂

hanny 2

Na vteřinové lepidlo nedám dopustit.Když se nám na autě několikrát oddělila část přední masky,spravovali to automechanici a stalo se to znovu,manžel to slepil vteřin.lepidlem a od té doby to drží – je to už 2 roky!

venkovan

Asi bych udělal nějaký čep z kousku železa (kousek hřebíku, vrutu do dřeva jsou v prodejných i přímo svorníky se závitm) a pro něj bych v obou částech lomu uděla proti sobě díry. Následně čep vsunout na jednu stranu lomu, namazat lepidlem a spojit obě strany. Čep by lom po slepení zpevnil. potom, pokud je na figure znak plastu koupil lepidlo na lepení takové materiálu. Některé plasty nelze lepit. A nebo speciálním lepidlem

franku

Zkusil bych tzv.5-ti minutový epoxid