Jaké látky do vody uvolňuje rychlý vařič vody s železnými elektrodami? Jsou škodlivé?

Voda vře během minuty. Voda je přitom pod napětím 220V, plíšky zřejmě železné. Pracuje na principu galvanizace. Může „pomoci“ tělu dostat železo? Nebo pití uvařené vody může škodit? Jak je to?

http://img.na­dapenny.com/t20/113­46/nadap172844532­810237.jpg

Nejlepší odpověď
mosoj

Mnoho nesprávných informací.
Voda se zahřívá na zcela obyčejném odporovém principu. Proud protéká přes prostředí vody, která má malý odpor a voda se zahřívá, tak jako se zahřívá odporový vodič kterým protéká el. proud.

Problém je v tom, že tímto způsobem nastává elektrolýza ( rozklad) vody !!
Zároveň se na elektrodách vylučují látky obsažené ve vodě. Vzhledem k obsahu látek v pitné vodě je to zanedbatelné. V podstatě by se elektrody pokovovaly kdyby to bylo z roztoku který obsahuje nějaké velké množství kovu.
Takže voda se rozkládá na kyslík a vodík .
Kyslík ničí bakterie ve vodě a vodík pokud by ho bylo hodně ( což při vaření kávy není)
může způsobit výbuch.

Největší nebezpečí je úraz elektrickým proudem !

Další odpovědi
Michal Kole

myslím, že se uvolňuje prvek Fe, ale jistý si nejsem.

jmhad

nějaké stopové množství se snad může uvolnit, ale určitě ne škodlivé.To by se nemohlo ani vařit v plechovém hrnci.

Drap

Neuvolňuje se nic, a nebo zanedbatelné množstvíželeza. A to tělu neuškodí, spíše naopak.
Galvanizace je pokovování. Tady se nic nepokovuje, takže netuším, v čem vidíš princip galvanizace. Mimo to galvanizace většinou probíhá pod stejnosměrným proudem a u vařiče je proud střídavý.