Pokročilý

Jaké kvítko se dá nyní zasadit venku a které přežije zimu?

U nás před domem máme takový menší park a mě už hrozně dlouho štve, že je takový "příliš zelený" a není tam nic barevného a tak mě napadlo, že bych zašel do bauhausu, koupil tam v místním květinářském oddělení nějaké kvítko, či zaseničku a prostě ten park trošku vylepšil.

Jenže o nějakém sázení a kytkách nemám vůbec ponětí a nevím co koupit, aby to na onom místě nějak vydrželo.

Poradíte? (Nejlépe, nějaké, které kvete barevně)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Těžká rada, nevím co míníš kupovat a také neznám lokalitu.
Zeptej se ale na totéž u nakupujícího a poradí ti - možná než ten zamýšlený obchod bude lepší obchod specializovaný a doporučuji nějakou trvalku, nebo pozdní cibulovinu (tulipány, hyacinty a drobné cibulnaté květiny)

Další odpovědi:

Zajedte do toho Bauhausu a oni tam maji spoustu barevnych sazenicek , ktere prave musite vysadit ted na podzim.
Ja ted koupila snezenky ... prala jsem si je uz leta a meli tam spoustu jinych ... a barevnych kyticek .. cibulek. -iv-

Zlatý

mají nyní macešky pěkné okaté velkokvěté za 10- 12kč a jsou krásné pokvetou až do sněhu a na jaře hned zase

koupila jsem dnes brsleny jsou žlutozeleé a bílozelené - neopadavé - sice nekvetou ale jsou to krásné keříky, rozzáří pěkně záhony

tulipány a cibuloviny se sází nyní, takže vyražte koupit cibule a zasaďte a těšte se na jaro

Pokročilý

Tak přes zimu vám nic nevyroste. Nyní si připravte půdu - prokypřit, porýt, přihnojit a upravit pH. Na jaře můžete zasadit třeba narcisy, tulipány - ty jsou velice hezké. Nebo třeba růže, ty nám kvetou přes sezónu skoro pořád. To už záleží na vás, projděte si zahradnictví a fotky na netu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.