Lorelai

Jaké květiny na hrob?

Nedávno jsem našla hrob svých prarodičů a praprarodičů, jaké květiny mám na hrob dát? Zatím jsem koupila dvě červené růže a jen je tam položila, ale ty za chvíli uschnou. Můžu tam dát třeba listopádky v květináči? Je nějaká květina, která se na hrob vyloženě nehodí?
Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Záleží jen na tobě, jaké květiny tam dáš a hodí se všechny.
Jenže čím dražší, tím rychleji mohou ne zvadnout, ale zmizet. Lepší jsou květiny sázené přímo do země, pokud tato možnost je. Květináče nezapomeň časem odstranit.
Názor

Další odpovědi
Andre5000

Na hrob se hodí i květiny umělé. Na druhu moc nezáleží, ale nejčastěji se za „pohřební“ květiny považují astry, gerbery, lilie (i umělé). Jinak si myslím, že na hrob se hodí jakákoliv květina. Podle mého názoru by ale měla ta kytka mít decentní barvu, podle mne se na hrob nehodí nějaké křiklavé nebo hodně pestré barvy.

hanny 2

Dávám na hrob do vázy s vodou většinou chryzantémy – je jich hodně druhů,klidně i pestré barvy,vydrží nejdéle! Růže brzy vadnou. A na listopadový Svátek zesnulých dáváme také malé chryzantémky v květináči nebo nějaký pěkný přírodní věnec.