BEAES

Jaké kupujete víno?

Jsou česká vína kvalitní, nebo jsou lepší z dovozu?

Nejlepší odpověď
dudu

bohajeho netrapte mě, copak existují dobrá česká vína., když tak vínka moravská a těch je v posledních letech celá řada., ale ta nejsou dobrá, ale pěkná, některá lepší jako vína francouzská atd., … barbaři

Další odpovědi
quentos

jsou rozhodně kvalitní, ale ke světové špičce (na rozdíl od piva) nepatříme. Já tomu moc nerozumím, přes víno je spíš maminka, ta z českých kupuje např. bzenecké (vůbec z oblasti kolem Brna pocházejí kvalitní vína) či velkopavlovické. Kvalitu též zaručuje přívlastek, např. „archivní“. Společně nedáme dopustit na červený tramín (tedy kupodivu odrůda bílého vína).
Oproti ale takovým francouzským jsme bačkory – nám chutná i jejich beaujolais, ale oni jsou svou kvalitou tak „rozmazlení“, že právě tuto odrůdu povaují za podřadnou…

anonym

já osobně jsem spokojený s českou kvalitou vín(bílé),ale červené pro rodinné oslavy vybírám z dovozu(chil­ská,australská).

anonym

Jsem verna a to jednoznacne vinu TRAMIN v bile i cervene podobe,at koupim Alasske ci Melnicke,jsou vynikajicim pozitkem.

mojitek

Ja bych ani netvrdil,ze dovozova jsou „lepsi“.Jde o to spis dobre vybrat.Treba Modry Portugal od kazdeho vyrobce chutna uplne jinak.U vina nezalezi jen na teplote,ale hodne zalezi na slozeni pudy a taky strasne zalezi na finalni uprave.Nejhorsi patok co jsem kdy pil bylo z Francie Chat.d.Pape,ra­kouska červena se nedaji pit,ale bílá nemaji chybu.. Nejlepsi vina jsou z Moldavie (Ialoveni-20%alc.)nebo nektera vina b/č z J.Moravy jsou vynikajici.Tech vin je hodne,a z jedne zeme muzou byt vina jak vynikajici,tak i uplne patoky.

panenka

protože pocházím z jihu tak kupujem rýzlink vlašský,ale i ostatní druhy .

oskar

Ja kupuji moravska vina sucha a na svařeni krabicove.

grifin

Chutnají mě chilská červená vína.