Jaké kroky mám podniknout?

Jsem matka samoživitelka, mám téměř roční dceru, před porodem jsme se s bývalým přítelem dohodli, že bude mít dcera jeho příjmení. S bývalým přítelem nežijeme skoro půl roku. On přispívá měsíčně 1500,-Kč, soudně jsem zatím o nic nežádala. Je nutné žádat v tomto stavu o svěření dítěte do péče, bývalý o dítě nepečuje ani o něj nejeví zájem? Je možnost, aby dítě převzalo moje příjmení? S bývalým nejsme téměř vůbec v kontaktu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

na matrice se platí poplatek 1000 kč

Další odpovědi:

O svěření do péče si určitě požádejte. Nikdy nevíte co se může stát. Také jsem si myslela, že je to zbytečné a nic nehrozí, ale opak byl pravdou.
Je to pouze formalita, nic složitého, otec nebude pravděpodobně proti, pokud nejeví zájem. Současně požádejte i o zvýšení výživného, 1500 se mi zdá dost málo. No a jestli máte pocit, že Vás nechal ve štychu, požádejte i o příspěvek na sebe.

Pokud nemáte svěřené dítě do péče MÁTE S OTCEM STEJNÁ PRÁVA bez ohledu na to, že jej vychováváte vy.
No a s tím příjmením musím souhlasit s ostatními. Potřebujete souhlas otce.

Zlatý

A proč chceš žádat o svěření do péče, když o dítko pečuješ ty?
Co se týče změny příjmení, o to můžeš požádat, ale potřebuješ souhlas jeho otce. snad ti ho dá. Pak už nic nebrání v tom změnu provést. Žádá se na matrice.

Je možný změnit dceři příjmení,ale musí s tím otec souhlasit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.