Jaké kovbojské zápalky jsou ty pravé?

Dobrý den, chci se zeptat na něco ohledně kovbojských zápalek. Viděl jsem ve filmu, jak jeden člověk zapálil sirku za uchem, mám doma kovbojské sirky a s těmi to nejde. Zajímá mě jestli se takovéhle sirky dají sehnat nebo jestli se dají nějak upravit. Děkuji za Vaší odpověď.

Nejlepší odpověď
terry

Že by se zapalovala sirka za uchem jsem tedy neviděla. Většinou je zapalovali o jakákoliv suchý a drsný povrch. např. bota.
Takže by to měly být sirky s fosforovou hlavičkou. Ty se vyráběly v minulosti.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1pal­ky

Další odpovědi
Drap

Vyrábějí se i sirky, které jdou zapálit o jakýkoliv tvrdý a hladký povrch. Ale za uchem, to je nesmysl.

venkovan

Jsou pravé, ale v krabičce zřejmě schází škrtátko které si pasák krav (kovboj) přilepil pryskyřicí z borovice osinaté za ucho.
To se ale moc neujalo, protože když si neuměl za ucho šáhnout, nezapálil si.
Jsou ještě sirky, které mají hlavičku dělanou z lépe zápalné hmoty. takže třením o drsný povrch chytne. Nicméně, ty někdy chytaly i samy.

Sarrow

Takhle si maximálně spálíš vlasy ;)