Drap

Jaké kořeny má topol ?

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba topol černý – kořenový systém je hluboký, ale část kořenů je též rozprostřená pod povrchem daleko od kmene

topol bílý – kořenový systém sahá do velké hloubky.

topol osika – kořen je plošně rozvinutý a přizpůsobený různým druhům podkladů

Zdroj: http://druido­va.mysteria.cz/STRO­MY/TOPOL.htm

Další odpovědi
Děda Louda

Dřevěné.

honza19hk

Topol je má hluboký ,zpravidla jdou šikmo dolů a taky po vrchu do stran.
Parkrát jsem už pařezy topolu trhal a dost často mívaj kořeny silný klidně půl metru.Závisí na průměru kmene,čím větší strom tít bude mít silnější kořeny.

jestli chceš trhat pařez tak ti to nepřeju,topol se dělá blbě.

anonym

Děda Louda
až se tady zas někdy bude propírat slovo „kodex“, vzpomenu si na tebe, ty nemáš jedinou jednu odpověď normální, nechápu, jak se mohlo stát, že ty jsi zlatý

cochee

Děda Louda má specifický druh humoru, který mi velice sedí. Máš pravdu, nemá jedinou odpověď normální, ale druhá pravda také je, že všechny jeho odpovědi jsou korektní a namnoze reagují na to, že tázající se ptá nepřesně nebo v horším případě úplně blbě 🙂

anonym

Nějak mi při této jeho velmi vtipné odpovědi uniklo, co je na otázce špatně? Drobný překlep? Jinak nevim…možná se jednou vyjádří sám, proč to dělá 🙂

honza19hk

dřevěnej strom,dřevěný kořeny,
co je na tom divnýho,napsal to docela dobře.