honza19hk

jaké kořeny má olše?

Dolů,do stran nebo oboje.
Dělám si takovou tabulku a olši jsem nenašel.Na wikipedii to psané nemají.
Doplňuji:
tak oprava na wikipedii jsem to našel,ale na jiné stránce.díky.

Odpovědi
venkovan

Jsou tři základní tvary – talířový, srdčitý a kůlový (někdy se uvadí tvary pod jinými jmény).
Dřevina s kůlovým kořenem může vytvořit i srdčitý či talířový. Dřevina s talířovým kořenovým systémem neudělá kůlový.
Olše rosta u vody, v podmáčených půdách apod. Ale podléhá také vývratům. Takže srdčitý až talířový.

kobranek

Různě je má.