Maggie.b

Jaké koření se nazývá kořením lásky?

Dělám si kostým na karneval čarodějky a do lavičky potřebuju dát koření, které je nazýváno kořením lásky. Které to je?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Inula ensifolia – oman mečolistý je nazýván kořením lásky.
Také od starověku je zázvor považován za silné afrodiziakum a proto je nazýván kořením lásky.

Další odpovědi
Valky

Mezi koření lásky patří například saturejka, rozmarýn, šalvěj, koriandr, pepř, čili papričky, rozmarýn, zázvor a máta.
Zázvor je nejlepší čerstvý.
Tipem na afrodiziakum je kandovaný zázvor, kdy v poměru 1:1 rozetřete zázvor s cukrem. Kandovaný zázvor si můžete také koupit.
Atd.. atd.. V každé kultuře je to jinak. V Arábii používají jako afrodisiakum ženy datle.. :)

anonym

Dej do lahvicky slivovici – ta nalaka chlapy vic nez lecktery lektvar. ! 🙂 -iv-