Pavel CZ

Jaké kolo si pořídit?

ahoj, chci si poridit crossove kolo cca do 12.000,–Kc. Nevim,na jake parametry mam koukat.V cem se lisi ruzna kola?Jake znacky jsou „dobre“ a jake ne.

Nejlepší odpověď
Dandi

Vzhledem k tomu, že jsem jezdil závodně, tak se pokusím odpovědět.

  1. určitě se dívat po loňském modelu. Na internetu jich najdete hodně, bývají slevněny o 20–50% a většinou oproti letošním modelům mají jen jinou barvu, nebo se liší v maličkostech.
  2. v takové cenové hladině určitě nepočítáte s kotoučovýma brzdama ani s columbus rámem, takže se podívejte po klasických duralových rámech.
  3. kolo by mělo být odpovídající Vaší výšce (na internetu je mnoho tabulek)
  4. přesmykovač, řetěz atp vyrábí mnoho výrobců, ale nejlepší je Shimano. To má asi 5řad s tím, že Alivio je nejhorší a XTR nejlepší. Doporučuji se dívat po Deore nebo LX.
  5. přední vidlice může být odpružená vzduchem, pružinou a dalším. Pružina je levnější, ale v takovém případě je dobré mít nastavitelnou tuhost.
  6. kolo můžete mít silniční, trekové (mírný terén) nebo teréní. Doporučuji terení, protože jezdit na kole po cestách mezi autama není 2× vhodné
  7. mno a nakonec značky…přeskočím Author, Rock Machine a další, kde se platí za značku a dobrá (hlavně cenově) jsou kola 4EVER, Merida a GT.

Vřele doporučuji například kolo http://www.mo­jekolo.cz/2952-4ever-fever-v-brake-grey

Další odpovědi
alenka901

dámské:http://jizdni-kola.online-sport.cz/jizdni-kola/krosova-cross-kola/hercules-jump-damske/

pánské:http://jizdni-kola.online-sport.cz/jizdni-kola/krosova-cross-kola/hercules-jump-panske/

Attack-design

mrkni na cykloworld