Theme

Jaké kola na auto koupit?

Zdravím,

budu si kupovat nové pneu, specifikace: 195/60 R15 88H a chci si k nim koupit i nová kola, akorát se u nich nevyznam v rozměrech, můžete mi prosím poradit? Nevím podle čeho se počítá průměr a šířka ráfku? Případně zda je potřeba znát ještě jiné hodnoty?

Případně zda mi můžete nějaké doporučit, nepotřebuji žádné extra, beru auto jen jako dopravní prostředek :).

Díky moc za pomoc

Odpovědi
anonym

Na 195/60 R15 potřebuješ ráfky cca 6J15 – 7J15 (pokud nemáš v TP přímo určený typ ráfku, ´vyber´ si).
Samozřejmě ET, počet a rozteč děr a průměr středícího otvoru musíš zvolit podle auta.

terkaprihodo

A nebylo by lepší třeba rovnou koupit kompletní kola ? My jsme toto řešili celkem nedávno na našem autě. Potřebovali jsme nové pneu na léto a chtěli jsme k nim koupit rovnou i nové disky. A nakonec jsme naznali, že než to kupovat zvlášť, tak je lepší to prostě koupit najednou. I finančně to tak vyšlo výhodněji.

Cizecek.M

Já jsem při vybírání hodně dal na recenze a zkušenosti.Koupil jsem nakonec alu Yakuza a jako spokojenost maximální. Cena ideálka a kvalita topovka. Koupil jsem na aluapneu, mají tam sem tam i akční naídku, tak se to vyplatí.

Sabulak

Čau, doporučuju https://www.a­luapneu.cz/. Mám od nich Yakuzu a topovka. Hlavně rychlý doručení.

kačka003

Taky doporučuju eshop https://www.a­luapneu.cz/ je super, přítel tam koupil alu kola a je dost spokojený