deliris

Jaké kodeky jsou nutné na přehrávání filmů ve Windows Media Player stažené z ulozto.cz?

Dobrý den, stáhla jsem si z ulozto.cz jeden film. Stahovala jsem ho dvakrát a pokaždé mi to dělá to samé. Když ho dám přehrát v PC, jde mi zvuk, ale nejde mi obraz. Formát je AVI. Obraz mi jde, ale jen takové jakési divné obrazce, něco jako vizualizace při přehrávání hudby ve Windows Media Player. Můžete mi poradit? A už vůbec nevím, jestli mi to půjde doma přehrát na DVD. To je další věc.
Doplňuji:
Jak poznám jaké mám v počítači kodeky? Jak to zjistím? Mám Windows Vistu.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejlepší je nějaký balík kodeků např. K-Lite Codec Pack

http://www.co­decguide.com/dow­nload_kl.htm

Další odpovědi
bolak

Uložto nemá s kodeky nic společného a to jaké má video příponu je také často dost zavádějící.
Existují samozřejmě programy, které umí potřebný kodek zjistit, ale nejjednodušší pro tebe bude, když přestaneš používat WMP a stáhneš si tento přehrávač > http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/multi­medialni_preh­ravace/kmplay­er/ .

KMPlayer má vlastní kodeky a to aby ti nešel spustit film už se ti nikdy (nikdy jako NIKDY) nestane.

PS: O tom že je KMPlayer jeden z nejkvalitnějších přehrávačů není pochyb, stačí se podívat na detail hodnocení.

Hlasovalo – 730 uživatelů
Průměrné hodnocení – 10 z 10

tom004

Dělám to jednoduše.Když najdu na Slunečnici,nebo na ulož to,balík kodeků,které mají datum novější než ty které mám,stáhnu je.Zatím žádný problém s přehráváním čehokoliv.