Emily13

Jaké knihy stojí za přečtení?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká kniha stojí za přečtení, nebo jaký autor vás nejvíce zaujal :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Dá se odpověď téměř všechny. Kdo může vědět co tě zajímá ?

Přesto doporučuji :

Richard Evelyn Byrd : Sám a sám " .
Jan Krakauer : Peklo blízko nebe.

Nebo co si takhle dát klasiku Erich Mária Remarque : Tři kamarádi.

Červenou knihovnu ode mně nečekej.

Další odpovědi
led

Ťažko ponuknuť neznámemu, o ktorom nič nevieme, nepoznáme, čo hľadá…
Každá z ponúknutých kníh, nielen mnou, ale i ostatných a aj v diskusii, niečo dáva niečo každému čitateľovi. A je na ňom, čo si z toho pre seba vyberie, ktoré myšlienky ho zaujmú. Najhoršie je diskutovať o neznámom, o knihe, o autorovi, ktorú nepoznáme.

Cézar Války v Galii
Thomas Moore Utópia
Komenský Orbic pictus
Marx Kapitál
Hitler Moja cesta
Marshall Plán obnovy Európy po vojne (rozumej 2.svetovú vojnu)
V. Klaus Kuchařka pro chudé
L. Carroll Alenka v krajine zázrakov
Defoe Robinson Crusoe
 – Knihy rozporné vo svojej dobe vynášanie do nebies a aj zatracované, nezvyklé v dnešnej dobe, ale tieto knihy dohromady, nie samostatne, vysvetľujú Kto sme a kam kráčame, ako dospela civilizácia v dnešného človeka a jeho myslenia, ako prežiť vo svetovom hrnci ľudských osudov

Knihu, autora, aj keď iní zaznávajú nemôžme hodnotiť, ak ich nepoznáme, ak by sme hodonotili knihu bez jej prečítania, dostali by sme sa do postavenia papagája, opakujúceho čo počul, bez toho, že by vedel ,čo hovorí.
" Hľa, my dospelí, ktorí len seba pokladáme za ľudí, vás [deti] za malé opice, len seba za múdrych, vás za nerozumných, len seba za výrečných, vás za nemluvňatá, sme odkazovaní do vašej školy! Vy ste nám daní za učiteľov, vaše činy našim za ideál a vzor!" Ján Amos Komenský

setapouch

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-knihy-by-mel-kazdy-ve-svem-zivote-precist

Agneta

Tak já když jsem se ptala, tak se proti mně „dohodli“ a doporučili mi :

slabikář
bibli
švejka
a podobné hovadiny :DDD

Já bych ti doporučila pro začátek Goetheho, a klidně i Grimmovy pohádky(né Andersona).
Doplňuji:
Hlavně nečíst nějaké základy náboženství…no dohodli se … to od nich nebylo hezké :DDD

Natee

http://www.re­nenekuda.cz/wp-content/upload­s/knihy_ke_cte­ni.jpg – dostatečná zásoba. :)

quentos

tak třeba

Neale Donald Walsch – Hovory s Bohem I-III
K. Čapek (R. U. R., Bílá nemoc, Povídky z jedné a druhé kapsy…)
A. Lustig (Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou, Démanty noci…)
B. Traven (Loď mrtvých, Vzpoura pověšenců atd., u něj jakož i u Čapka nebo Lustiga bych musel vyjmenovat všechny, nenapsali jedinou špatnou)

Nevíteto?

Robinson Crusoe
Pygmalion
Obraz Doriana Graye

anonym

Senecovy sebrané dopisy