Avatar uživatele
Kelt

Jaké knihy by si měl člověk přečíst a znát?

Pokud pominu školní četbu, kde většina opisovala čtenářské deníky, jaké knihy byste doporučili, že jsou obrazně řečeno literárním pokladem. Máte nějakou oblíbenou knihu, autora. Nemyslím ale například Bibli, kterou můžete číst stále, stejně jako Korán a pod. Pod pojmem znát ,myslím, že člověk by měl vědět obsah, tedy stačí třeba vidět film. Nemyslím aale ani různé encyklopedie a odborné příručky, citáty a podobně. Aby to bylo něco hodnotého a ne na podložení skříně. Děkuji.
Doplňuji:
Jestli odpověď někdo využije, nevadí. Každý kdo tady má přístup se může něco dozvědět. Když se dva lidé baví na ulici a já slyším o čem se baví, tak mne to taky může inspirovat nebo nějak navnadit. Ale zpět. Žádná odpověď, taky odpověď. Očekával jsem evropské klasiky, atd. Jistě někdo tady může mít udělanou práci do literatury.
a

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Kelt

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, Agneta před 3424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Pěkná otázka, ale někteří (…) by si jí mohli vykládat jako perfektní přihrávku na smeč:DDD

Tedy mne např. pěkně potrápili : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-knihy-by-mel-kazdy-ve-svem-zivote-precist

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
postcd

nejdůležitější kniha je Bible, ale málo kdo se ji rozhodne poznat (ne jen přečíst).
pro mě byla dále jedna z nejužitečnějších „Mistrovské ovládání mysli“ od Haanela – http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?t=811

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Já bych nedoporučovala nic konkrétního.
Řekla bych, že by člověk měl číst všechno.
Ale každý z nás má jiné zájmy a priority,
vybírat by měl podle nich.
Doplňuji:
Oblíbených autorů a knih mám tolik, že radši uvedu,
koho jsem nikdy nedokázala dočíst – Jaroslav Hašek.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moje nejoblíbenější kniha je Metro 2033. Není to „léty prověřený literární poklad“ ale bestseller to je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

postcd >>> tak bible? no nejlepší bude, když se ještě podle ní naučíš tancovat:DDD
Uděluji ti diskvalifikaci prvního stupně!!! :DDD

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Agneta
dej mu laskavě pokoj, je to jeho věc a tvá zbytečná starost

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Sambo >>> tazatel se ptal na knihy, a odpovědi typu „bible“ a „slabikář“, jsou jen vtipy. To mně tam dělali taky, ačkoliv by se dalo, nebo mělo mluvit o zajímavých, pěkných knížkách – je to zase jen o "babičce, bibli a povinné četbě"jako ještě případně Švejk :D
uvádět na takovou otázku bibli je ubohost :D

před 3423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Sim tě, ať si čte kdo chce, co chce, bez toho, aby dostal slovní vylágoš, „ubohost“ je dost silný slovo, nech ho dýchat, nech ho číst, co chce, co z toho máš?

před 3412 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek