hanako

Jaké knihy by měl přečíst uchazeč o studium žurnalistiky?

Zdravím,chtěla bych v budoucnu studovat žurnalistiku.U pod­mínek přijímacího řízení je předložení seznamu četby.Mimo jiné jsem přečetla 35 knih od Jacqueline Wilsonové,ale to není zrovna autorka dospělých knih 🙂 Neporadil by mi někdo autora,případně názvy knih?Děkuji!
Doplňuji:
nemusí to být jen knihy dospělé, nýbrž inteligentní.

Nejlepší odpověď
anonym

Nechápu termín „inteligentní kniha“. A také nevím kolik je ti let. Určitě nic nezkazíš životopisnými romány, cestopisy atd. Brakovou literaturu bych asi neuváděla do seznamu. Nech si poradit v knihovně, tam rovnou můžeš odmítnout knihy, které jsi už četla a naopak ti mohou doporučit vhodnou literaturu.