Alesh

Jaké jste znamení podle NASA?

Data znamení podle NASA vypadají nyní takto:

Kozoroh – 20. leden až 16. únor
Vodnář – 16. únor až 11. březen
Ryby – 11. březen až 18. duben
Beran – 18. duben až 13. květen
Býk – 13. květen až 21. červen
Blíženci – 21. červen až 20. červenec
Rak – 20. červenec až 10. srpen
Lev – 10. srpen až 16. září
Panna – 16. září až 30. říjen
Váhy – 30. říjen až 23. listopad
Štír – 23. listopad až 29. listopad.
Hadonoš – 29. listopad až 17. prosinec
Střelec – 17. prosinec až 20. leden

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/415319-nasa-zmenila-znameni-zverokruhu-panikari-lide-vedci-jen-prepocitali-ekliptiku.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to typický HOAX. Pochybuju, že se NASA zabývá pavědami.

Další odpovědi
Cenobita

Cenobita je: Hadonoš, 13-té znamení zvěrokruhu.

jen bych upřesnil, že toto dělení není nějaké „NASA dělení“, je to jen fakt, že ekliptika prochází skrze 13 zoodiákálních souhvězdí, a ne jen přes 12 souhvězdí. Kdyby se astronomové rozhodovali při definování souhvězdí jinak, mohlo by jich být více či méně, vychází se ovšem z prastarých sumersko-babylonsko-akkádských-asyrských (Mezopotámie) tvarů souhvězdí, které přetrvaly přes tisíciletí do dnešních dob. Se vznikem astrologie bylo nutné vhodným způsobem rozdělit kruh a dělení na 13 dílů je geometricky nevhodné, zato dělení na 12 dílů je velmi výhodné dělení. Proto byl kruh rozdělen na 12 dílů a jednotlivé díly přibližně odpovídají polohám souhvězdí, ale těchto 12 dílů jsou „znamení“. Z uvedeného plyne, že i kdyby bylo souhvězdí na ekliptice více či méně, stejně bude vždy jen 12 znamení zvěrokruhu.

Tato otázka je spíše z kategorie „astrologie“, pavěda a esoterika než z astronomie.

Kelt

Byl jsem dříve Beran, teď patřím mezi Ryby

Lgee

a pokud sem 10 srpen co jsem Rak nebo Lev?

turbo085

Byl bych panna, ale svého štíra se nevzdám :D

Kiti

Porad ryba, skoda, hadonos je aspon novinka 🙂

arachis

Z kozoroha jsem se dostala na Střelce a platí oboje jen z poloviny, takže…

marias

Na toto téma jsem narazil na detailní článek, který detailně vysvětluje proč znamení nemají nic společného se souhvězdími, zajímavé čtení: https://jsme.cz/zve­rokruh-nasa-veda-a-paveda-da-se-verit-horoskopum