chachar1922

Jaké jste měli mládí ve věku cca 15–20 let?

Byli jste třídní šprti, slušňáčci, vlezloprdelkové učitelům, nebo třídní kašpaři, kde jste se objevili tam byl průser?
Chodili jste například pozdě domů, měli jste vlastní partyju, se kterou jste chodili popíjet?

Zajímá mě, jak to měli i druzí různého věku. Bylo by fajn, kdybyste mi napsali aspoň období, ve kterém jste své mládí prožili – věk po vás nechci :)

Doufám, že tu už taková otázka nebyla, nenašla jsem ji.

Nejlepší odpověď
gecco

Moc jsem tehdy nepopíjel a ani slušňák a ani kašpar jsem nebyl…
Spíše – „průser“ byl můj neoddělitelný druh…
Kam průser, tam já (a nebo naopak??)…
😉
___
…„období, ve kterém jste své mládí prožili“…
;-DD
Já su furt mladý, ještě prožívám…
😉
Pravda, časem ubývá průserů co do počtu, zato stoupají jejich následky…
🙂

Další odpovědi
Klaproth

Tenhle životní úsek jsem prožil v polovině sedmdesátých let. Nosili jsme dlouhé vlasy, poslouchali hlučnou hudbu, chodili jsme do hospod a na vesnické tancovačky, pili jsme desítku, kouřili Startky, jezdili jsme na fichtlu, občas nějaký průser (nic vážného, do krimi zpráv by to dnes nebylo). Potom přišla vojna, tam to až na ty vlasy bylo skoro stejné.

ten který je

Tak alkoholu už skoro vůbec neholduju,děvčata mě už nechtějí a muziku nepouštím tak nahlas.Jo a prý jsem byl slušný ale neohebný.DD

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HqrFfk_5O­HA

iceT

Máma vždy říkávala, že do jisté doby jsem byla zlatý děcko, ale je pravda, že jsem byla hodná, úderem 20:00 jsem byla doma, pak se to začlo horšit-no opožděná puberta asi nebo co.
Ve škole normální, spíš tichá a nenápadná, žádnej šprt-učit jsem se nemusela, stačilo mi poslouchat výklad učitelů.
Za světla jako každý slušný člověk jsem se domů vracívala až někdy v jednadvaceti a později. Pak už jsem si našla chlapa a začala se chovat zase normálně. Doba mezi rokem 1996 až 2000 byla pro mě divoká.

led

Také, ako tisíce podobných v mojom veku v „našej dobe“. Zaujímavé, že iné, než ako dnes prezentujú médiá ako spomienky našich súčasníkov a dokumentov doby.
Bezpečnejšie, menej hektické, živšie svojou prorodzenosťou, než dnes.

anonym

V tomto období jsem byl na internátu* při SOU , teorie za 3, praxe za 1**, bezproblémový (?), o víkendu starost o malé domácí hospodářství + fušky, nezbytné setkání s kamarády u piva, karet a s cigaretou, první láska, odvod branců, práce na šachtě, zdravotní problémy, první životní láska ( už 40 let), v roce 1976 svatba, do dvou měsíců po svatbě byt***… Krásné období!!!

  • celodenní strava, ubytování + využití volného času zdarma!

** žold: 60/320/až 1600 Kčs měsíčně!
*** nájem (2+1) 60 Kčs, voda 0,50 Kčs za 1 m³, elektrika 0,19 a 0,35 kW,…

anonym

jelikož jsem byl moc aktivní, tak jsem byl od 15 do 20 let v uniformě ČSLA. takže žádné chlastání, kouřní trávy a válení u PC, protože v tu dobu jsem ani nevěděl, jestli vůbec nějaké existuje. bylo to takové mládí od plotu k plotu s armádním výcvikem a sportem. domů jsem jezdil jednou za dva měsíce na 4 dny, z toho jeden den zabralo cestování.

kapka

V té době plno zájmů – sportovní kynologie, jezdectvi, tramping, skauting (i když jsem ve skautu nikdy nebyla, trávila jsem se skauty plno času s manželem, který byl vedouci), vodáctví.
Před tím byla parta u koní, ke kterým jsme jezdili na samotu do chajdy bez vody a elektriny, nádherný casy. Cigarety jsem nikdy nezkoušela, alkohol ano, nepravidelne, smysl života to určitě nebyl.
Pruserarka jsem snad nebyla, i když jeden velký pruser byl gympl. Na základce jsem se nikdy učit nemusela a stačilo to většinou na samy jedničky, občas par dvojek na vyzo. Na gymplu jsem v nicnedelani pokračovala a věnovala se radši všem možným zájmům okolo. Psi, koně, tramping především v té době.

lexx

Radostné, budovatelské a…naivní že jednou, jednou bude líp, pracoval jsem v dole, pak studoval (a vystudoval) VŠ, nikdy nepil, nekouřil, učil se po nocích na zkoušky…dneska ? starý, opotřebený a nikomu nepotřebný, prokletý tento svět.

quentos

Proležel jsem ho v učebnicích, ještě v 15–18 letech jsem po škole chodil rovnou domů, akorát v pátek jsem zašel na jedno pivo. 19–20 – prvák na vejšce byl vůbec hroznej, ten jsem proštudoval ještě intenzivnějc.

ReHu

15–20 let > sportovní roky 🙂 Ve škole – rušivý element. Žádný velký průšvih, ale moc energie na ukočírování 🙂
Lehká atletika, moderní gymnastika, společenský tanec, později divoká voda v kajaku.
Kouření mě nechytilo, alkohol sem tam, občas mi to „ujelo“ 🙂
Až do doby krátce po revoluci. A také mi už bylo 20 pryč 🙂
To jsem si pořídila ŽL a ubylo času.

briketka10

Jako ostatní tichá voda břehy mele studovala
jsem průměrně až mě škola přestala bavit a
nastoupila na ekonomku, pak ty první lásky dva
kluci se o mě prali a já je nechala :) Mejdany a
burzy v Praze v lese paráda, jak jsme zdrhali
před VB 😁
Hudbu miluju doteď a nedám na ni dopustit.
Měla jsem kámošku prodavačku já byla účetní
v sámošce a každý pátek jsme nechyběly na
diskotéce pak v prvním rockovém klubu Pavučina
až do rána. Obě jsme si zatancovali na hudbu
z rádia 1 a prodávaly za barem ona spočítala
tržbu já udělala dekádní účetnictví.
Spalo se do rána u kámošky mám krásné vzpomínky :DD

dudu

Trudné. Jako zvlčilému a současně s pracovní schopností rachitickému potomku rodičů se špatným původem mně komunistický režim předurčil k výlučnému studiu ekonomie zemědělství – od nevolnictví tento proces neměl daleko. Je ovšem pravdou, že tato internátní škola coby jedna ze dvou na celé Moravě, tehdy měla nejen excelentní možnosti, ale i výsledky. Byl zde však praktikován téměř vojenský režim. Náročná ve školním roce byla především praktická část vyučování, kdy stáž pro 16 až 17-ti leté děti probíhala od půl páté ráno do osmnácti hodin a navíc její součástí byla i 14-ti denní brigáda /např. při sklizni sena na Šumavě/ o prázdninách. Počátky byly hodně krušné, někdy jsem si i potají poplakal, ale kupodivu nás to nezabilo, nýbrž posílilo. Např. získanou tělesnou otužilost využívám dodnes.

klumprt

To bylo v devadesátých letech. Měli jsme vyčíhnutých pár hospod, kde neřešili občanky. Po škole nebo o volné hodině se chodilo na dvě. Oslavy narozenin byly bujařejší. Chodili jsme na bigbíty, jak se i nás říkalo koncertům lokálních rockových kapel u nás. Např. Matky z východu, Šestá figarova, Děsné chmury Mozartovy. Kopírovali jsme kazety s Nirvánou a nadávali na Pergnerku z Esa. Byl jsem zamilovaný do spolužačky, která mi střídavě projevovala přízeň a lhostejnost, což mi způsobovalo velké vnitřní trampoty. Parta z gymplu drží dodnes, každoročně se nejméně jednou scházíme. Právníci, zubaři, lékaři, architekti, policejní komisaři, soudní úředníci a máme tam taky jednoho propuštěného vězně 🙂
Po maturitě jsem se ocitl na kolejích na vysoké, kde se teprve odehrálo „poprvé“. Tam bylo vůbec veselo. Průzkum různých restauračních a zábavních podniků v krajském městě neustával. Dokonce jsem si zkusil hrát na baskytaru v punkové kapele několikrát i veřejně.

mosoj

Pěkné. 19 – 21 let základní vojenská služba. Víš co to je ? Přesto na tom prvním trvám.

anonym

15 – 19 let…roky 1968–1972
parta kluků, jezdilo se na Jawa020(čili Pionýr) po různých výletech (benzín za 2,10 Kčs), kamarád hrál na harmoniku, takže při různých oslavách zpívání dechovky, v partě nikdo nekouřil a alkohol se popíjel v rozumné míře
19 – 21 let…1972–1974 vojna (tenkrát jsem na ni nadával a až později jsem zjistil co všechno na ni bylo dobré)
po vojně pokračování s partou (ale s mírou s alkoholem) až do mých 23let…pak oženění a budouvání rodinného hnízda

pro barbakan
A pak budou říkat, že tenkrát bylo draze..já pořídil 2× otočit prémiové spoření mladých + novomanželská půjčka a koupil jsem barák tady na vesnici a z novomanželské půjčky jsem NEMUSEL vracet 10000 (odpisy na děti)

RyuzakiKate

Mně je 21, to mi chceš říct, že už jsem stará?? :( :D
No ve zkratce, byla jsem ráda, že vypadnu jak ze základky, tak z gymplu. První pivo jsem měla půl roku před 18. rokem, spíš jsem měla víc zkušeností s trávou, určitě jsem nabrečela aspoň malej rybník, máma mě moc nechtěla nikam pouštět, žádnou partu jsem nikdy neměla, chodila jsem do ZUŠky hrát divadlo a tančit, moje studium se hodně zlepšilo… No, dalo by se říct, že jsem fakt ráda, že některý věci už mám za sebou.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.