Lucie1997

Jaké jsou znaky RnB ???

Nejlepší odpověď
rtepp

Rhythm and Blues (někdy též R&B, 'R'n'B či RnB), je široký termín, aplikovaný na populární hudbu.

http://www.hiphop-rnb-rap.estranky.cz/clan­ky/rnb.html

Další odpovědi
arygnoc

rhythm and blues

  • zľudovelý typ černošskej hudby vychádzajúcej z blues.

blues

  • najrozšírenejší útvar ľudovej hudby amerických černochov z polovice 19. storočia, svetská pieseň severoamerických černochov, (neskôr) forma džezu z nej vychádzajúca a vyznačujúca sa zvláštnou trojdielnou dvanásťtaktovou schémou (so zvolaním a odpoveďou) a osciláciou medzi durovou a molovou stupnicou.<br>V 20­. rokoch 20. storočia upravené profesionálnymi spevákmi a speváčkami v tzv. klasické blues.
  • moderný tanec voľného tempa, párneho taktu.<br>- druh básne, melancholicky ladená forma modernej lyrickej poézie inšpirovaná hudobným blues.