Mirdas

Jaké jsou výrobní náklady některých výrobků ?

Samozřejmě při záplavě druhů i typů zboží nelze s přesností určit výrobní cenu toho, či onoho výrobku.
Takže snad jen všeobecně u nejdostupnějších v porovnání výrobní cena – prodejní cena u mobilů, televizí, praček, lednic a podobně.

Nejlepší odpověď
Drap

U každého výrobku je to jiné a i u každé firmy budou výrobní náklady rozdílné. U elektroniky zřejmě nebudou výrobní náklady převyšovat 40% ceny.

Další odpovědi
mosoj

Kdo myslíš , že to tady ví ? Metodiku stanovení ceny ti mohu popsat, ale to je vše.
Doplňuji:
Navíc ti to nikdo z firmy neřekne. Jsou to důvěrné informace.

bolak

Nejvíc schramstnou lidi. Dělal jsem kdysi ve fabrice kde se vyráběla elektronika, a když to někomu spadlo na zem a rozletělo se to na milion kousků, tak to s nikým ani nehlo, a byla to třeba LCD televize která se normálně prodávala za 15 tisíc, ale hodnota toho samotnýho výrobku byla jen několik % z tý částky, za kterou se pak normálně prodávala v obchodě.

mosoj

Boláku prodejní cena není výrobní cena !!!
Když už jsi u těch lidí tak mzdové náklady se podílejí na výrobní ceně tak 5 – 10 % .