Jaké jsou všechny možnosti (způsoby) vyhnout se kongesci klidové dopravy ve stotisícovém městě?

Odpovědi
ministri

Chápu dobře, jak se vyhnout dopravní zácpě?
Nejlepší způsob je MHD. V problémových místech mají přepravní vozy MHD většinou vlastní vymezený pruh. Když je hezky, lze jít pěšky nebo jet na kole či koloběžce.

Teď mě napadlo, že je to spíš, jak tomu zabránit, že? Nejlépe obchvatem. Ve Stockholmu dokonce zkoušeli zpoplatnit vjezd do centra. Efekt to mělo, ale štvalo to lidi. Další možnosti jsou skutečně ty nejrůznější zákazy nebo přestavba křižovatek na kruhové objezdy.

Děda Louda

Zákazy vjezdu, zákazy parkování, mastné pokuty. Výjimky jen opravdu zdůvodněné.
Samozřejmě důkladná a důsledná kontrola.