Jaké jsou vaše zkušenosti s domácí pekárnou a sypkou směsí?

Patří do domácí pekárny prodávaná směs na tento účel, nebo stačí prostě smíchat mouku s příměsi a kypřidly? Když pekárnou vyrábějí marmeládu a sekanou, tak proč platit šílené peníze za trochu mouky v jiné krabičce? Proč jsou odlišné pečící programy na celozrnný chléb? Podělíte se o svůj recept?
Doplňuji:
Aha. Používá se jiná mouka? Žitná? Z normální mouky nejde upéct chleba?

Nejlepší odpověď
Drap

Lze si směsi i míchat. Bývá však problém sehnat patřičné mouky. Jeden známý to vyřešil tak, že si sám mouky mele na domácím mlýnku.

Další odpovědi
venkovan

Nejrychlejší je koupit si několik hotových směsí a vyzkoušet který chleba z nich je ten „in“. A případně trochu přidat nějakých drobností, lepšího kvásku apod.
Marmeláda a sekaná – to jsou zcela jiné výrobky než chleba. Chleba je zcela obyčejná věc když ji máme denně na stole, ale natolik vzácná, že je symbolem jídla. A jeho výroba je i trochu alchymie. Takže je třeba zkoušet, míchat svoje směsy apod., a hlavně vyrobit si svůj kvásek. A to je již o něčem jiném.