Jake jsou vase slabe stranky – pracovni pohovor

Vsude nachazim jen, ze je potreba se na tuto otazku dobre pripravit a rici neco co ve finale vyzni vlastne pozitivne – aktivni a puntickar mi prijde uz ohrane – nemate jiny napad?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Asi nejoblíbenější otázkou dnes je: Jaké jsou vaše silné stránky a kde máte rezervy? Cílem této otázky není dostat vás do úzkých, ale zjistit, jak znáte sami sebe a jak toho využíváte. Dejte pozor, abyste vyjmenovali více silných stránek než slabých. Jako slabé stránky neuvádějte vlastnosti jako nespolehlivost či lenost, ale raději takové, které tolik nesouvisí s vaší profesí. Také je dobré zmínit, že na svých slabých stránkách už pracujete.
Zaměstnavatele bude také určitě zajímat, co vás vede k odchodu z předchozí pracovní pozice. Zamyslete se, jak vaše rozhodnutí prezentovat tak, aby vám neuškodilo (například vám rozhodně nepomůže pomlouvat svého nadřízeného nebo kolegy, jak jsou neschopní, samozřejmě na rozdíl od vás).
Ujasněte si také, co je pro vás důležité a proč se o pozici ucházíte. Právě toto totiž budou testovat otázky typu: Zajímá vás více konkrétní pozice, nebo společnost?

Nevyhnete se ani otázce na vaše finanční očekávání. Mzda je sice otázkou vyjednávání, ale měli byste znát svou cenu. Jaká je vaše optimální mzda? Jaká je spodní hranice mzdy, kterou jste ochotni akceptovat?

Další odpovědi
LuciJe

Držím se rady, že je dobré říct opravdovou vlastní slabší stránku (nic drastického) a doplnit to tím, jak to řešíte. Čili třeba – mám tendence zapomínat termíny schůzek, ale vyřešil jsem to velkým diářem, do kterého si vše píšu a denně ho kontroluji.