www

Jaké jsou vaše letošní úlovky houbaři?

Smrže jsem prošvihl, ale májovek i tam, kde jindy nebyly plno!
Doplňuji:
Tak tos mne Beer hlavně s těma smržákama a kačenama dost míchnul ☹
Kdybychom byli každej z jinýho koutu země, ale oba málem z jednoho lesa a ty toto 😁 No jo, jsem byl zkrátka letos nějak línější a patří mně to.
Samozřejmě díky všem za odpovědi a ať mám houbolovcům počasí přeje i nadále!

Nejlepší odpověď
beer

Tak letos, po dlouhých letech, kdy tady v Brně a okolí jaro téměř nebylo (většinou hned letní teploty a sucho) máme konečně jaro jak má být a je to poznat i na výskytu hub markantně.
Všechno sice cca o 3 týdny později, ale o to víc )) Smrže obecného jsem letos na dvě návštěvy nasbíral necelé kilo (!), pak asi 20 kačenek spolu s hlívou, za týden už špičky a májovky – těmi obdarovávám kamarády (ky) už 14 dnů a stále ještě rostou.
Dnes jsem byl cosi fotit na Hádech a znovu našel jen cestou tam májovky, dokonce ve vysokém lese..zatím byly vždy na loukách pod keři, u lesa v trávě atd. Také ráno z hřibovitých první dvě babky a 4 malé kováře )) No, začíná to letos navýsost skvostně, poněvadž mít odhadem už 5–6 kilo touto dobou, kousek od sídliště je paráda. Samozřejmě – hlavně ti smrži jsou bomba ))
Doplňuji:
Dnes ráno znovu v lese – májovky, babky, kováři a 3 dubáčci!! ))

Další odpovědi
dudu

Na zahradě se nám tradičně, ale neobvykle brzy objevila pýchavka obrovská nazývaná též vatovec. Už se těšíme na výborné řízečky.

jirkajirka

Šel jsem dnes na ryby a pod břízou pod kterou sedávám byli dva kozáci. Jinak několik kapříku do 40cm,ty se musí pustit a jeden 65 cm ten je už naložený a zítra se bude udit.

anonym

1ks klouzek,1ks kozák,toť vše.Při vycházce s pejskem.

Drap

Asi 2 kg hlívy a 6 modráků, jinak nic

briketka10

u nás jsou moc zanedbaný lesy po
vichřicích a velkých deštích..
tak na houby nechodím a nejsem
na ně expert a poté co se mamka
po nich přiotrávila, že o tom psali i
v novinách, tak bych je od cizích ani
nejedla, kupuju si žampiónky a ty
mám moc ráda :)
Doplňuji:
ale houbovou smetanovou omáčku
od tety z Brna tu miluju to si naložím
plnej hlubokej talíř, tři knedlíky a celej
ho vylížu jako kočka :D

tatanka

Z důvodu pracovních jsem jaksi pozapomněl jaký je měsíc, ale velice se těším!

suaeda

Ještě jsem nebyl.
Ale podle současného vývoje deštivého počasí na které většinou nadáváme by mohla být úroda hub dobrá. Uvidíme co nám počasí nadělí dál. Na houby se již těším. Sbírání je výborný relax v přírodě, příprava mi zase tak moc nevadí ale nakonec ta bašta – to je ňam odměna.

anonym

Vepište odpověď… Do lesa chodím spíše výjimečně, ale nic v něm netrhám ani nesbírám a jenom se kochám jeho krásou.

Funna

zrovna včera jsem koupila asi půl kila žampionů .-)

na to co sbírám, tj. hřibovité houby si budu muset ještě chvíli počkat…

Braník

já dnes našel žampiona v práci v trávě,tak jde zítra pod maso,do lesa se chystám až toho bude víc