KdoSiOdJinud

Jaké jsou typy bezdrátových kamer?

Jde mi o technologie přenosu obrazu a zabezpečení (popř. zkušenosti). :) Díky

Odpovědi
roostak

V podstatě jsou dva typy přenosu:

  1. Analogové – přenášejí signál nejčastěji na 2,4 GHz. Trochu je to podobné televizi (před digitálním vysíláním), ale díky frekvenci to normálně nenaladíš. Zabezpečení u levných mizivé nebo žádné u dražších lepší. To jsou většinou takové ty levnější sety, někdy i s diskem, které připojíš k televizi, nebo i k PC monitoru.
  2. Digitální – většinou pomocí WiFi 802.11b/g nebo u vyšších rozlišení i 802.11a. Zabezpečení nejčstěji pomocí protokolu HTTPS, tedy stejně jako se třeba přihlašuješ v bance. Připojují se k WiFi AP a pak je zobrazíš v prohlížeči.

Některé analogové sety mají také možnost připojení k síti, ale nepřipojují se kamery nýbrž krabička, která od kamer přijímá signál.
Přijde na to k čemu to potřebuješ, pokud víš, že ti stačí třeba 4 kamery a nechceš utrácet zvol analog set. Pokud chceš v budoucnu rozšiřovat pak zvol IP kameru s WiFi a ukládat se to dá třeba na NAS server.