KristýnaN

Jaké jsou společné znaky Kanady a ČR? A dále pak Kanady a Japonska? Děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
annas

Kanada a ČR

  1. Dvoukomorový parlamemt dolní a horní komora – ČR, Kanada http://ius.tu­lacek.eu/stato­veda/vycuc/moc_za­konodarna
  2. Kanada i ČR jsou členy OSN
  3. hokej

Kanada a Japonsko
Obě jsou monarchie
Kanada – status je království, konkrétné „monarchie v rámci Společenství národů“ – konstitutční monarchie
Japonsko – císařství – ústavní monarchie

Další odpovědi
quentos

Kanady a ČR? Co třeba nápory cikánů :{)>

Kanada a Japonsko – oba patří mezi nejvyspělejší státy světa
Doplňuji:
Kanada i ČR patří mezi hokejové velmoci.