Sandie

Jaké jsou sankce za podepsání „růžového prohlášení“ u více zaměstnavatelů?

Kamarádka to prý dělá běžně, že by ji musel někdo nahlásit na FÚ, jinak se na to údajně nepřijde… zajímalo by mě to, zda není není lepší ji upozornit. 🙂

Odpovědi
JájsemRaibek

Budeš se divit, ale finančák v současné době kontroluje a páruje dohody o provedení práce, kde lze též podepsat prohlášení a neplatit díky odpočtu daň.
Takže na to příjdou. Také kontrolují zda dotyčný/á neuplatňuje daňový bonus na dítě u více plátců.
Jaké jsou sankce?
FÚ může udělit pokutu a je také možné, že se dotyčný/á dopouští trestného činu krácení daně.

ivzez

Proč hned sankce? Nestačilo by ji upozornit,
že okrádáním státu okrádá všechny → rodinu, tebe, …

Ostatní už napsal Raibek.