Jaké jsou rozdíly v pořadech Černé ovce a Občanské judo?

V obou se myslím řeší podobné věci, ale třeba tam jsou některé větší rozdíly. O to jestli se oba pořady třeba už nevysílají mi ani tak nejde, protože se může případně vrátit repríza.

Nejlepší odpověď
annas

Černé ovce
"Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993.

V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová.

Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancel, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků.

Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancel nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv."
http://www.csfd­.cz/film/256521-cerne-ovce/prehled/

V odkazu není uvedené datum, kdy tato informace vyšla. Pokud pořad pokračuje, určitě v něm nebude vystupovat Vlado Štancel, který v těchto dnech odešel do „televizního“ nebe. Čest jeho památce!

Občanské judo
"Občanské judo je jedním z mnoha pořadů, které začala televize Nova vysílat již ve chvíli svého vzniku. Na svých obrazovkách jsme ho mohli sledovat již od roku 1994.

Jednalo se o publicistický pořad, který se snažil pomáhat konkrétním občanům České republiky v jejich těžkých životních situacích. Byly zde prezentovány emotivní příběhy, které se tým Občanského juda snažil řešit společně s aktéry oněch příběhů, na základě autority, která televiznímu médiu náleží.

I když s tímto oblíbeným pořadem, který stál „na vaší straně“ televize Nova ve svém programu již nepočítá (konec projektu byl oznámen v dubnu roku 2011), mnoho televizních diváků mu vděčí za pomoc, která jim byla poskytnuta, pomoc realizačního týmu Občanského juda. atd.

Pořad působil také jako prevence, aby se do podobných situaci nedostávali další a další lidé. Člověk si uvědomoval, na co si musí dát při jednání s firmami, úřady či soudy pozor. Dopad pořadu byl tedy mnohem rozsáhlejší, než by se na první pohled mohlo zdát. "
http://tncz.net/ob­canske-judo

Pořady jsem pravidelně nesledovala, takže se domnívám, že rozdíl byl v přístupu k problémům, které se ve skutečnosti objevily.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… zjednodušeně:
--- černé ovce, občas bílá (celý název pořadu) – ukazuje na nešvary
--- občanské judo (je na vaší straně) -se snaží radit a řešit problémy
… sumasumárum, je to jako: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-ze-je-jeden-za-osumnact-a-druhy-bez-dvou-za-dvacet