Avatar uživatele
Carl

Jaké jsou rozdíly mezi umělým a keramickým (původním) kabřincem?

Potřebuji vyměnit na domě kabřinec. V obchodě mi řekli, že se původní keramický kabřinec již nevyrábí, že dá koupit jen umělý. Je to pravda? Má umělý stejné vlstnosti jako původní? Co vzhledově, je za keramický nahraditelný? děkuji
Doplňuji:
Doplnění:
Že se nevyrábí mi bylo řečeno v obchodě. Já se přiznám, že se mi ho nepodařilo najít ani na internetu. Máte nějaký tip, kde se dá sehnat? Kde nejlépe sehnat vůbec kabřinec? zkoušel jsem Bauhaus atd a žádný zázrak to není. Potřebuji jen vyměnit pár kusů. děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Carl

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? arygnoc před 4484 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

Klasický kabřinec je vyrobený z pálené hlíny a glazovaný. Jedná se o keramický výrobek – keramická obkladová páska. Umělý kabřinec je výrobek z cementu, písku a barviva. Keramické výrobky jsou často nahrazovány výrobky z cementu – viz.např.dlaž­dice.Vlastnos­ti nemohou být stejné už pro tu rozdílnost materiálů. Keramika je trvanlivější oproti výrobku z cementu a lépe odolává agresívnímu prostředí.Je téměř nezničitelná.Vzhle­dově „umělý“ kabřinec klasiku nahradí, kvalitou nikoliv. Keramický kabřinec že se nevyrábí? Pochybuji! Tady je nabízen: http://www.pkz-keramika.cz/pdf/Sta­vebni-keramika.pdf

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek