Jaké jsou rozdíly mezi minerální a stolní vodou z chemického hlediska?

chemie-referát pro osmou třídu

Nejlepší odpověď
annas

Minerální voda, zkráceně minerálka, je voda se zvýšeným obsahem minerálních látek. Má v jednom litru vody více než 1 g rozpuštěných minerálů.
Má často léčivé účinky, ale dlouhodobé pití pouze minerálních vod se nedoporučuje, jelikož pro svůj velký obsah minerálních složek mohou zanášet cévy a zvyšovat krevní tlak.
Minerální vody se často ještě dělí na přírodní minerální vody, přírodní minerální vody léčivé a přírodní minerální vody stolní (mineralizace do 6 g/l).
Pramenitá minerální voda (dříve stolní) pochází z hlubinných vrtů, neměla by být dodatečně upravována, (povoleno je ale např. snižování obsahu manganu nebo železa), splňuje přísné hygienické normy, obsah dusičnanů max. 25 mg/l, nedoporučuje se dlouhodobě používat pro děti mladší 2 let .
Chemické složení minerální vody na

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­ner%C3%A1ln%C3%AD_vo­da