Pavelv

jaké jsou rizika při koupi družstevního bytu, kdy pozemek pod domem není ve vlastnictví družstva?

pozemek má duplicitní vlastnictví (magistrát-fyz. osoba) kde dokonce probíhá soudní řízení.

Odpovědi
fablen

Tam by asi bylo nejrozumnější vyčkat, jak dopadne soud a s budoucím vlastníkem pozemku pak asi bude uzavřena smlouva o pronájmu ideálního podílu.

Pokud by to byl magistrát, zřejmě byste se s nimi lépe domluvili na případném odkoupení pozemku.