Elisa24

Jaké jsou prosím dva významy naturalismu?

Vím že

  1. zobrazení nezkreslené reality

Díky moc

Nejlepší odpověď
annas

1. Naturalismus v literatuře, aplikuje se i v ostatním umění
Literární směr, který se zrodil v 60. – 80. letech 19. století ve Francii. Název byl převzat z latiny – natura = příroda.
Naturalisté zachycovali život s velkým pozorovatelským talentem. Zdůrazňovali především zápor. Krásu a dokonalost úmyslně přehlíželi.Špatný konec jedince
zdůvodňovali ve svých dílech nepříznivým osudem, dědičností, alkoholem, vlivem špatného prostředí, jako důsledek přírodních a společenských zákonů.

2. naturalismus ve filozofii.
koncepce, která poayžuje přírodu za všeobecný a jediný princip výkladů všech jevů, vylučuje í vše „nadpřirozené“ i „nadpřírodní“. Příroda je chápána buďto v z různých principů – živelného, mechanického, přírodovědného, materialistického, idealistického atd.
Naturalismus vychází z předpokladu, že neexistuje žádná oblast, na kterou by nebylo možné aplikovat metody přírodních věd .V etice se pokouší odvodit morálku z přírodních principů, v teorii společnosti vysvětluje sociální život na základě geografického prostředí, z biologických a rasových vlastností lidí ap.

Podle knižních zdrojů

Další odpovědi
Drap

Zde se dozvíš více :
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/na­turalizmus-naturalismus
Popřípadě zadej do vyhledavače a najdeš spoustu článků z obou skupin.