Jaké jsou problémy anorektiček?

Píšu referát a chtěla bych se zeptat, jaké jsou problémy anorektiček. Jestli je někdo prožil a nebo ví ze zkušeností ostatních. Předem děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Další odpovědi:

Pokročilý

Sice to nespadá mezi zažité "stereotypické" představy o anorexii, ale touto nemocí může trpět i obézní člověk. Ano, většinou to dojde ke kostnaté postavě, ale také nemusí. Proto bych spíš řekla, že je anorexie jednoduše odmítáním jídla (z nespočtu různých důvodů), které vede často k nekontrolovatelnému úbytku tělesné hmotnosti. Pokud se to neřeší včas, přijde pravděpodobně opravdu zmíněná fáze nemoci, kdy, ač je dívka velmi podvyživená, vidí se zkresleně. Co se jejího přístupu k jídlu týče, nemůže myslet racionálně... Protože se snaží jíst co nejméně, stane se paradoxně jídlem de facto posedlou.. Nakonec dívce z nedostatku k životu důležitých látek kolabují orgány a přichází velmi reálná hrozba smrti.

SajmonModer: Já jsem si anorexií prošla a nikdy jsem nezvracela. To je primárně problém bulimiček. Je pravda, že anorektičky mohou zvracet potom, co snědí větší porce jídla, než na jaké je jejich malinký žaludek zvyklý. Ale cíleně to většinou nedělají. Pokud ano, nejedná se o anorexii.

Bronzový

Problém anorektiček je hlavně ten, že se vidí tlusté, přestože "chrastí kostma" a tím pádem odmítají jakékoliv jídlo.

Pokročilý

moje sestra tět prochazí anorexii..jako ditě byla tlusta ...a tet hodne zhubla....vubec neji a fur řika že je tlusta....přitom je vychrtla na kost

Bronzový

Že nežerou a zvracejí do záchoda (schválně).

Bronzový

pro SajmonModer: blejou do hajzlu bulimičky :)

Sice v oblasti anorexie nejsem expert, ani žádnou anorekttickou kamarádku/kamaráda enmám, ale po studiu spodního obrázku jsem vydedukoval, že jejich problémem jsou vystouplé kosti a malá prsa.
http://www.google.cz/…

Diskuze k otázce

Pokročilý

sara-sara

Já s tím mám menší zkušenost :) Co konkrétně by Tě zajímalo?

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.